Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Жителя Здолбунівського району засудили за безгосподарське використання земелі

15 червня 2020

Місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно 55-річного жителя Здолбунівського району за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.254 КК України, тобто у безгосподарському використанні земель, що спричинило втрату їх родючості та виведення земельної ділянки із земель з сільськогосподарського обороту.

Встановлено, що власник земельної ділянки у 2014 році всупереч вимогам земельного законодавства України з метою облаштування штучної водойми для власних потреб, здійснив зняття та перенесення поверхневого (ґрунтового) шару землі із частини земельної ділянки площею 0,04 га, внаслідок чого порушив цілісність поверхневого шару ґрунту. Не маючи при цьому відповідного на те дозволу, чоловік змінив цільове призначення даної земельної ділянки, оскільки вона відносилась до категорії земель сільськогосподарського призначення, та внаслідок безгосподарського її використання, вказана ділянка втратила родючість та була виведена із земель сільськогосподарського обороту.

Вироком Здолбунівського району суду від 11.06.2020 чоловіка визнано винним та засуджено за ч.1 ст. 254 КК України до покарання у виді штрафу.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області