Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Жителя Острожчини судитимуть за незаконне зберігання зброї

05 травня 2022

Прокурорами Острозького відділу Здолбунівської окружної прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 45-річного жителя Острозької громади, який без передбаченого законом дозволу зберігав вогнепальну зброю та патрони різного калібру (ч.1 ст. 263 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік незаконно придбав та тривалий час зберігав удома зброю та патрони, де у ході санкціонованого обшуку, у березні цього року, її виявили та вилучили правоохоронці.

З початком вторгнення окупаційних військ в Україну у цивільного населення все частіше з’являється незареєстрована зброя. І це зовсім не засіб захисту від ворога, а потенційна небезпека для пересічних громадян.

Зокрема, з 24 лютого цього року на Рівненщині зареєстрували 28 кримінальних проваджень за фактами незаконного придбання, зберігання чи носіння зброї та боєприпасів. До суду за цей час скеровано 21 обвинувальний акт щодо 23 злочинів у цій сфері.

Згідно з санкцією статті за незаконне зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без необхідного дозволу передбачене покарання – від 3 до 7 років позбавлення волі.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області