Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Жителя Острожчини судитимуть за незаконне придбання та зберігання бурштину

29 квітня 2022

На Рівненщині триває системна боротьба правоохоронних органів із старателями та організаторами незаконного бурштинового промислу.

Так, прокурорами Острозького відділу Здолбунівської окружної прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 37-річного жителя Острозької громади. Йому інкримінують незаконне придбання та зберігання бурштину (ч.1 ст. 240–1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік незаконно придбав та зберігав удома 4 кг необробленого "сонячного каміння", де у ході санкціонованого обшуку його і виявили правоохоронці.

Досудове розслідування проводили слідчі ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в області.

Згідно з санкцією статті за незаконні операції з бурштином передбачене покарання – до трьох років позбавлення волі зі спецконфіскацією та скеруванням в дохід держави вилученого «сонячного каміння».

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області