Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Здолбунівська місцева прокуратура продовжує системну роботу по захисту інтересів держави та територіальних громад у сфері земельних відносин

29 травня 2019

Так, рішенням Гощанського районного суду від 11.02.2019 задоволено позов Здолбунівської місцевої прокуратури та повернуто державі земельну ділянку площею 1,49 га, вартістю 46 794 га на території Синівської сільської ради, яка використовувалася місцевим жителем після спливу строку на який було підписано договір оренди.

В подальшому прокуратурою вжито заходів щодо реального виконання вказаного рішення і 27.04.2019 земельну ділянку повернуто державі за актом здачі-приймання.

Крім того, прокуратурою здійснено захист інтересів держави в особі Головного управління Держгеокадастру в області. Так, встановлено факт порушення інтересів держави місцевим жителем, який після закінчення терміну дії договору оренди, укладеного з органом державної влади, продовжував незаконно використовувати земельну ділянку, вартістю 885 тис. гривень на території Красносільської сільської ради.

Під час розгляду справи судом, сторонами добровільно виконано позовні вимоги прокурора, а саме повернено земельну ділянку. З огляду на це, 18.04.2019 Гощанським районним судом закрито провадження у справі.

Аналогічно, ухвалою Гощанським районним судом від 18.04.2019 закрито провадження за позовом прокурора в інтересах Рівненської ОДА до одного з місцевих жителів про повернення земельної ділянки  та водного плеса та гідротехнічних споруд на території Синівської сільської ради загальною вартістю понад 500 тис. грн..

Так, в ході судового розгляду позову прокурора, відповідачем добровільно виконано позовні вимоги, а саме повернено земельну ділянку  водне плесо та гідротехнічні споруди за актом здачі-приймання.

Стан захисту інтересів держави в сфері земельних відносин перебуває на постійному контролі місцевої прокуратури.

Прокурор Гощанського відділу
Здолбунівської місцевої прокуратури
​Олександр Лис