Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Ювенальні прокурори провели просвітницькі заходи для дітей у межах всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

10 грудня 2021

З метою правового виховання молоді та запобігання насильству  прокурори Здолбунівської окружної прокуратури долучилися до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Зокрема 08-10 грудня 2021 року проведено просвітницькі заходи для студентів 1-6 курсів Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», учнів 8-9 класів Корецької гімназії Корецької  міської ради, 10-х класів Гощанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Гощанської селищної ради, 10-11 класів Костопільського ліцею № 4 Костопільської міської ради.

Ювенальні прокурори розповіли дітям про їхні права, закріплені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини. Особливу увагу приділено запобіганню та протидії домашньому насильству, булінгу в закладах освіти. Дітей поінформовано про правоохоронні органи у сфері протидії насильству і спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб. 

Наголошено на тому, що кожному праву людини кореспондується обов’язок іншої людини не порушувати його, а в разі порушення прав іншої особи, невиконання обов’язків настає юридична відповідальність. Тому учнів закладів освіти ознайомлено з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх. Звернуто увагу на дотриманні належної поведінки як у школі, так і поза нею, зокрема у побуті.

Також ювенальні прокурори розповіли про структуру, функції органів прокуратури, роль прокурора у сфері запобігання та протидії насильству, а також про цікаві й резонансні кримінальні провадженні, пов’язані з насильством.

Захід пройшов у формі жвавого спілкування.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області