Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Ювенальна прокурорка розповіла про права та обов'язки школярам Костополя

17 травня 2023

З метою правового виховання молоді та запобігання насильству ювенальним прокурором Костопільського відділу Здолбунівської окружної прокуратури 13 та 16 травня 2023 року проведено просвітницькі заходи для дітей у закладах освіти, зокрема, у "Центрі дитячої та юнацької творчості" Костопільської міської ради та Спеціальній школі м.Костопіль Рівненської обласної ради.

Ювенальний прокурор розповіла дітям про їхні права, закріплені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини – світовою конституцією для дітей, яка гарантує кожній дитині право на свободу, особисту недоторканість, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів, а також, про державні органи, які контролюють дотримання цих прав. Наголошено на тому, що кожному праву людини кореспондується обов’язок іншої людини не порушувати його, а в разі порушення прав іншої особи, невиконання обов’язків настає юридична відповідальність. Тому учнів закладів освіти ознайомлено з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх. Звернуто увагу на дотриманні належної поведінки як у школі, так і поза нею, зокрема, у побуті.

Також, ювенальний прокурор розповіла про структуру, функції органів прокуратури, про специфіку роботи ювенальних прокурорів, які безпосередньо захищають права дітей. 

Такі заходи сприяють підвищенню рівня правової свідомості дітей, а також формуванню правильних навичок поведінки у випадку протиправних дій щодо них.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області