Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Судом задоволено позов прокуратури про повернення державі земельної ділянки вартістю 32 млн. грн.

30 липня 2019

Здолбунівською місцевою прокуратурою під час вивчення стану додержання вимог земельного законодавства на території Гощанського району встановлено факт порушення інтересів держави суб’єктом господарювання, який упродовж тривалого часу використовував земельну ділянку площею 109 га вартістю 32 млн. гривень не виконуючи обов’язки, передбачені умовами договору, зокрема щодо сплати орендної плати.

Внаслідок таких протиправних дій органи влади були позбавлені можливості розпоряджатися земельною ділянкою, зокрема передавати її в користування іншим особам, у зв’язку з чим порушено як економічні інтереси держави, так і інтереси місцевої територіальної громади, оскільки орендна плата за користування землею не надходить.

Щоб відновити порушені майнові права держави, місцева прокуратура  пред’явила позов до суду щодо розірвання договору та повернення земельної ділянки.

Рішенням господарського суду Рівненської області від 39.07.2019, позов задоволено в повному обсязі, договір розірвано,  земельну ділянку повернуто у власність держави.

 

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області