Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Служба у справах дітей має бути в кожній громаді

18 січня 2021

В умовах децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування органами прокуратури постійно вивчається стан додержання вимог законодавства та вживаються відповідні заходи реагування з метою забезпечення дотримання гарантованих державою прав дитини.

Органи державної влади та місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують вирішення питань щодо встановлення опіки і піклування, створення інших передбачених законодавством умов для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих, житлових і майнових прав та інтересів дітей та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей.

Об’єднана громада як орган опіки та піклування забезпечує захист особистих і майнових прав кожної дитини, яка є мешканцем громади. 

Юрисдикція Здолбунівської місцевої прокуратури на даний час поширюється на 13 територіальних громад. В ході вивчення стану додержання вимог законодавства останніми в частині створення та діяльності служб у справах дітей встановлено, що такі органи створені лише двома територіальними громадами. Враховуючи наведене, місцевою прокуратурою відповідним органам місцевого самоврядування скеровано листи про усунення порушень вимог законодавства та пред’явлено 1 позовну заяву про зобов’язання вчинити дії щодо створення служби у справах дітей. Рівненський окружним адміністративним судом 11.01.2021 відкрито провадження у справі за позовом прокурора. Триває судовий розгляд.  

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області