Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Результати діяльності Здолбунівської місцевої прокуратури з розгляду звернень та запитів громадян у 2019 році

31 січня 2020

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на зміцнення законності й правопорядку.

Загалом у 2019 році до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 296  звернення, з яких вирішено 128.

Незважаючи на те, що чинним Кримінальним процесуальним кодексом України регламентовано оскарження в судовому порядку рішення, дій чи бездіяльності слідчого (прокурора) під час досудового розслідування, найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (86 звернень або 67%). Разом з тим, звернення вказаної категорії не задовольнялись.

Крім того, у 2019 році працівниками Здолбунівської місцевої прокуратури прийнято 120 осіб на особистому прийомі, з них особисто керівником 6 осіб та заступниками керівника місцевої прокуратури 2 особи.

В той же час, позбавлення прокуратури функції нагляду за додержанням і застосуванням законів не зменшило кількості надходження звернень з питань  захисту або поновлення прав громадян у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. Це стало причиною тому, що 168 звернень скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

Тому, насамперед заявникам перед поданням відповідної заяви чи скарги необхідно визначитися, до компетенції якого органу влади, контролю чи місцевого самоврядування належить вирішення тих чи інших питань.

Також актуальним залишається питання забезпечення доступу до публічної інформації, яка перебуває у розпорядженні органів прокуратури.

Упродовж 2019 року до місцевої прокуратури надійшло 6 запитів про надання інформації, на які надано інформацію, що була у розпорядженні місцевої прокуратури. Найчастіше запитувалась інформація з питань досудового розслідування кримінальних проваджень.

Повнота та своєчасність надання відповідей запитувачам перебуває на постійному контролі керівництва місцевої прокуратури.

Здолбунівська місцева прокуратура і надалі приділятиме особливу увагу таким важливим комунікаційним напрямам діяльності, як робота із зверненнями громадян та з питань доступу до публічної інформації. 

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області