Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

«Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» – в дії

18 червня 2020

З метою запровадження найкращих світових практик у сфері відновного правосуддя на всій території України розпочато пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Його мета - вивести неповнолітнього з кримінального провадження на ранніх стадіях, вжиття заходів його ресоціалізації та запобігання повторному вчиненню злочинів. Тому, вже у червні поточного року працівниками відділу місцевої прокуратури розпочато реалізацію вказано проєкту на території Костопільського району.

Так, слідчим СВ Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області за погодженням з процесуальним прокурором повідомлено про підозру неповнолітньому громадянину, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, – таємне викрадення чужого майна.

Встановлено, що 19 травня 2019 року юнак вчинив крадіжку в одному з магазинів. Втім, як з’ясувалося, - він раніше не судимий, має постійне місце проживання і характеризується позитивно.

У день вручення неповнолітньому повідомлення про підозру, відповідно до Порядку, процесуальним керівником у кримінальному провадженні поінформовано та отримано згоду сторін про можливість реалізації Програми шляхом залучення адвоката-медіатора регіонального центру та укладення угоди про застосування Програми. Це буде враховано прокурором при прийнятті рішення за результатами досудового розслідування у провадженні.

Втілення у життя пілотного проєкту дає надію на зменшення кількості неповнолітніх, направлених для перевиховання до місць позбавлення волі та найскорішу їх ресоціалізацію.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області