Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

«Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» – продовжує впроваджуватись у діяльності Здолбунівської місцевої прокуратури

15 липня 2020

З метою запровадження найкращих світових практик у сфері відновного правосуддя на всій території України розпочато пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Його мета - вивести неповнолітнього з кримінального провадження на ранніх стадіях, вжиття заходів його ресоціалізації та запобігання повторному вчиненню злочинів. Тому, вже у червні поточного року працівниками відділу місцевої прокуратури розпочато реалізацію вказано проєкту на території Корецького району.

Так, слідчим СВ Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області за погодженням з процесуальним прокурором повідомлено про підозру двом неповнолітнім громадянам, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, – таємне викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Встановлено, що у квітні 2020 року юнаки вчинили крадіжку в одного з приватних підприємців. Втім, як з’ясувалося, вони раніше не судимі, навчаються, мають постійне місце проживання і характеризуються позитивно.

Тому, відповідно до Порядку, процесуальним керівником у кримінальному провадженні поінформовано та отримано згоду сторін про можливість реалізації Програми шляхом залучення адвоката-медіатора регіонального центру та укладення угоди про застосування Програми. Це буде враховано прокурором при прийнятті рішення за результатами досудового розслідування у провадженні.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області