Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Переплата за солодощі для дітей військовослужбовців – прокуратура розпочала досудове розслідування

21 лютого 2023

Здолбунівською окружною прокуратурою розпочато досудове розслідування за фактом заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).

Зокрема, йдеться про неодноразові закупівлі упродовж грудня 2022 р. - січня 2023 р. Острозькою територіальною громадою у місцевого підприємця печива для формування подарункових наборів дітям, батьки яких мобілізовані до ЗСУ, ймовірно, за завідомо завищеними у кілька разів цінами.

Приміром, згідно з документами, 1 кг печива «Наполеон» коштує 400 грн., а 1 кг печива «Котигорошко» - 600 грн.

До перевірки, окрім правоохоронних органів, залучаються і фахівці інших державних служб. У ході слідства буде також надана оцінка діям посадових осіб, причетним до проведення цих закупівель.

Крім того, наразі вирішується питання щодо представництва інтересів держави шляхом визнання недійсними (розірвання) вказаних договорів у судовому порядку.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області