Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

На вилучений в Острозькому районі бурштин та автомобіль, яким його незаконно перевозили, накладено арешт

02 вересня 2020

02 вересня 2020 року ухвалою слідчого судді задоволено клопотання слідчого, погоджене прокурором Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури, та накладено арешт на бурштин масою понад 46 кг, а також автомобіль «Ford Focus» на іноземній реєстрації, яким здійснювалось його перевезення.

Так, 28.08.2020 в с. Верхів, Острозького району працівниками Острозького ВП ГУНП в Рівненській області вказаний автомобіль під керуванням жителя Костопільського району було зупинено та в ході перевірки виявлено поліетиленовий пакет з камінням, схожим на бурштин-сирець.

У ході проведеного огляду бурштин та автомобіль вилучено, а за даним факом розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240-1 КК України (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину).

На даний час досудове розслідування триває. Його проводять слідчі Острозького ВП ГУНП в області.

Санкція ч. 1 ст. 240-1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана  кримінальному покаранню, доки  її вину  не буде  доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області