Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності та правопорядку на території підпорядкованих районів у І півріччі 2017 року

05 липня 2017

Прокуратурою упродовж поточного року на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Зокрема, за 6 місяців 2017 року на території району до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 473 відомості про кримінальні правопорушення, що на 15% менше аналогічного періоду минулого року, з них 7 щодо особливо тяжких або 2,1%, проти 2 (0,5%) за минулий період, 95 тяжких (29,1%), проти 159 (41,5%) за минулий період.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за 6 місяців 2017 року на території Здолбунівського району вчинено 198 кримінальних правопорушення проти власності, що на 34% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 28 – проти життя і здоров’я особи, що на 27,3% більше за аналогічний період минулого року, 44 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 340% більше за аналогічний період минулого року, 13 – проти безпеки руху та експлуатації транспорту, що на 23,5% менше за аналогічний період минулого року, 2 – проти правосуддя, що на 83,3% менше за аналогічний період минулого року.

Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж 2017 року здійснювалось досудове розслідування у 1495 кримінальних провадженнях, у 288 з яких досудове розслідування закінчено: 94 з обвинувальним актом направлено до суду, з них з угодами – 50, з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності – 1, 193 – закрито. У залишку слідчого відділу станом на 01 липня 2017 року перебуває 1145 кримінальних проваджень, що становить 76,5 % від загальної кількості проваджень.

Загалом, упродовж 2017 року працівниками місцевої прокуратури забезпечено участь у 137 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких з ухваленням обвинувального вироку – 89; забезпечено участь у 37 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Крім того, прийнято участь у 19 судових засіданнях при розгляді клопотань про застосування запобіжних заходів до підозрюваних, з них: 11 – про тримання під вартою, 9 – про домашній арешт.

Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.

Зокрема, у першому півріччі 2017 року місцевою прокуратурою пред’явлено 8 позовів на загальну суму 5362 тис. грн., з них: з питань земельних відносин – 3 позови на суму 5314 тис. грн., про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями 5 позовів на суму 48 тис. грн.

Крім того, оскаржено в апеляційному порядку рішення Здолбунівського районного суду про визнання права власності на земельну частку (пай) розміром 1 га. Апеляційна скарга прокурора задоволена, рішення районного суду скасоване.
Упродовж поточного року задоволено 5 позовів на загальну суму 5270 тис. грн., з них: з питань земельних відносин – 1 на суму 5253 тис. грн.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню, становить 707 тис. грн.

Реально виконано рішень на суму 515 тис. грн.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Зокрема, у першому півріччі 2017 року, у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», а також ст.67 цього Закону, внесено 16 подань, за результатами розгляду яких вимоги за 3 поданнями задоволено повністю, за 3 поданнями вимоги задоволено частково, вжито заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, скасовано 1 розпорядчий акт голови Здолбунівської РДА, яким надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою, 10 подань перебуває на розгляді в органах місцевого самоврядування.

Забезпечено участь у розгляді судом 5 адміністративних справ за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які складено іншими уповноваженими органами. За результатами розгляду 3 особи притягнено до адміністративної відповідальності, 1 протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаних з корупцією перебуває на розгляді в Здолбунівському районному суді.

Проведено моніторинг е-декларацій службових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище та інших суб’єктів декларування.

Крім того, за фактом порушення депутатом місцевої ради вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто умисне не подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, внесено відомості до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Здолбунівською місцевою прокуратурою упродовж першого півріччя 2017 року проводилися перевірки додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру. За результатами перевірок внесено 5 актів прокурорського реагування та 3 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Інформація щодо стану законності та правопорядку на території Корецького району у І півріччі 2017 року.

Корецьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж I півріччя 2017 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Так, прокуратурою здійснено ряд наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано у Корецькому районі 254 кримінальні провадження.
З них: особливо тяжких – 3 проти 2 у минулому році; зменшилась кількість зареєстрованих на території району тяжких кримінальних проваджень 61 проти 78 у минулому році; також зменшилась кількість злочинів середньо тяжкості 69 проти 71; зареєстровано кримінальних проваджень невеликої тяжкості 50 проти 60 у минулому році.

Рівень кримінальних правопорушень у Корецькому районі є значно нижчим від загальнодержавного та від загальнообласного.

Розкриття злочинів у районі складає – 44,1%, що значно вище середньо обласного (34,3%).

Відбувається зменшення рівня злочинності по певних категоріях злочинів. Зокрема, менше вчинено злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, грабежів, у сфері незаконного обігу наркотиків, проти волі, честі та гідності особи.

Разом з тим, відсутність ефективних заходів профілактичного характеру є причиною збільшення кількості вчинених злочинів особами, які раніше вчиняли правопорушення з 21 проти 14. У стані алкогольного сп'яніння вчинено 6 проти 0.

Збільшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми – з 1 до 4.

Прокурорськими працівниками Корецького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 157 письмових вказівок слідчим Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в області, погоджено 7 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (1 – про тримання під вартою, 5 – про домашній арешт, 1 – особисте зобов’язання), понад 80 клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (тимчасовий доступ до речей і документів, арешт майна), перевірено законність закриття понад 100 кримінальних проваджень, скасовано 2 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень. Також процесуальними керівниками затверджено та скеровано до суду 55 обвинувальних актів (з них – 2 з угодою про примирення, 1 – з угодою про визнання винуватості), 5 клопотань про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

Працівниками Корецького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді судом 43 кримінальних проваджень, за результатами розгляду яких судом винесено 20 вироків та 23 ухвали, а також забезпечено участь у розгляді 17 справ з питань, пов’язаних із виконанням вироків.

За вказаний період кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, виправдувальні вироки не виносилися, отже, порушень конституційних прав громадян не допущено.

За I півріччя 2017 року Корецьким відділом місцевої прокуратури пред’явлено до суду 10 позовних заяв, з них 2 позови на загальну суму 46 тис. грн. у сфері захисту прав дітей (незаконна передача нерухомого майна закладу освіти), 3 позови на загальну суму 573 тис. грн. у сфері земельних правовідносин, 1 позов на суму 70 тис. грн. у сфері незаконної передачі в оренду майна комунальної форми власності, 4 позови на загальну суму 13 тис. грн. щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування

За результатами розгляду судами вже задоволено 3 позовів із винесенням рішень, в яких суд погодився із доводами органів прокуратури щодо порушення вимог законодавства. Провадження по 2 позовах закрито у зв’язку із добровільним відшкодуванням.

На виконанні Корецького ДВС перебувають 13 виконавчих проваджень у справах за позовами прокурорів. Залишок невиконаних судових рішень складає 129,22 тис. грн.

З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою щомісячно опрацьовується інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів району на предмет допущення заборгованості до державного та місцевих бюджетів, а також щодо інших фактів, які свідчать про порушення інтересів держави.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до Корецького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 9 звернень, з яких у 6 заявникам надано роз’яснення, 3 скеровано до інших відомств для вирішення. У порівняні з I півріччям 2016 року має місце тенденція до зменшення звернень громадян. 
Прокуратура діє гласно. Упродовж I півріччя 2017 року Корецьким відділом здійснено 21 виступ у друкованих ЗМІ.

Інформація щодо стану законності та правопорядку на території Костопільського району у І півріччі 2017 року.

Упродовж І півріччя 2017 року Костопільським відділом Здолбунівської місцевої прокуратури проводилась цілеспрямована і систематична робота з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та зміцнення стану законності на піднаглядній території.

На території Костопільського району упродовж І півріччя 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 512 кримінальних правопорушень.

Правоохоронними органами району закінчено досудове розслідування в 327 кримінальних провадженнях, з яких 85 направлено до суду з обвинувальним актом, 9 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 232 – закрито. У залишку перебуває 898 кримінальних проваджень.

Працівниками Костопільського відділу Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні нагляду за додержанням законів, органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 30 письмових вказівок слідчим Костопільського ВП ГУНП в області, погоджено 5 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних.

Підтримано публічне обвинувачення із прийняттям судових рішень у 52 кримінальних провадженнях.

У сфері боротьби з корупцією внесено 4 подання у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», з яких 1 перебуває на розгляді.

Слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям 14.10.2014 нового Закону України «Про прокуратуру» суттєво обмежено повноваження прокурора поза сферою кримінальної юстиції. Останні реалізуються виключно у сфері представництва інтересів громадян і держави в суді у конкретних випадках, перелік яких встановлений законом.

Щодо стану застосування повноважень представництва в суді інтересів громадянина та держави, їх захисту при виконанні судових рішень Костопільським відділом місцевої прокуратури пред’явлено до суду 11 позовів на суму понад 300 тис. грн.

За результатами розгляду судами задоволено 3 позови на суму 760 тис. грн., рішення у яких набрали законної сили. Решта позовів перебувають на розгляді судів.

Для прикладу, до Господарського суду Рівненської області пред’явлено позов в інтересах держави в особі Рівненської ОДА до ТОВ «Костопільський комбінат будівельних матеріалів» про розірвання договору оренди від 18.11.2004 та повернення земельної ділянки площею 10,0003 га, що розташована на території Головинської сільської ради (грошова оцінка земельної ділянки становить 314 тис. грн.)

Підставою для звернення до суду стала допущена суб’єктом господарювання заборгованість із сплати орендної плати, що станом на березень поточного року складала 256,5 тис. грн. та анулювання Державною службою геології та надр України спеціального дозволу на користування надрами вказаному суб’єкту господарювання.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні інших примусових заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян на виявлені порушення внесено 7 актів реагування, які розглянуто і задоволено, 3 винні особи притягнуто до відповідальності.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до Костопільського відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 65 звернень, які розглянуто у встановленому законом порядку.

Незважаючи на зміну повноважень органів прокуратури у зв’язку із набранням чинності Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя», значна частина громадян, які звертаються до органів прокуратури, продовжують вимагати захистити або поновити свої права у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. У таких випадках працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.
Активною є робота по висвітленню діяльності прокуратури. Упродовж року здійснено 20 публікацій щодо висвітлення діяльності органів місцевої прокуратури.

Питання захисту інтересів громадянина та держави, координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та її проявами на території району, боротьба з корупцією залишається пріоритетними напрямки роботи органів прокуратури.

Інформація щодо стану законності та правопорядку на території Острозького району у І півріччі 2017 року.

Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж першого півріччя 2017 року в цілому забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Так, прокуратурою здійснено ряд наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 145 повідомлень та заяв про вчинення кримінальних правопорушень у Острозькому районі ( за аналогічний період минулого року 203) та 127 по в м.Острог ( за аналогічний період минулого року 99) .

Рівень кримінальних правопорушень у м.Острог та Острозькому районі є значно нижчим від загальнодержавного та від загальнообласного.

Розкриття злочинів у місті складає 54,8%, в районі – 64,8%, що є найкращими в області та значно вище середньообласного (34,3%).

Відбувається зменшення рівня злочинності по певних категоріях злочинів.

Зокрема, не вчинено вбивств, зґвалтувань, злочинів проти волі, честі та гідності особи, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини та громадянина, у сфері господарської діяльності,проти безпеки виробництва, розбійних нападів, вимагань та хуліганства.

Менше вчинено злочинів проти життя і здоров’я особи - 31 кримінальне правопорушення проти 50. Разом з тим, в с.Межиріч Острозького району було заподіяно умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілої. Даний злочин розкрито, винна особа засуджена Острозьким районним судом до 7 років позбавлення волі.

Разом з цим, збільшилася кількість злочинів проти власності – із 101 у 1 півріччі 2016 року до 111 у поточному році. В тому числі, в місті Острог збільшилася кількість крадіжок - з 26 до 55 та шахрайств – з 6 до 9, а в Острозькому районі збільшилася кількість грабежів – з 0 до 2.

Значною залишається кількість злочинів приватного обвинувачення, які в подальшому закриваються у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення.

Більше ніж втричі ( з 2 до 7) вчинено злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків. Разом з тим, впродовж 2017 року працівниками Острозького ВП ГУ НП в Рівненській області не розкрито жодного факту збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Дещо ( з 10 до 12 )зросла кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини.

По скерованих до суду з обвинувальними актами кримінальних провадженнях неповнолітніми в м.Острог вчинено 1 злочин проти 3 за аналогічний період минулого року, а в Острозькому районі неповнолітніми вчинено 2 кримінальних правопорушення, що на рівні минулого року. Рецидиву злочинів серед неповнолітніх не допущено.

Однак, на даний час у провадженні слідчих СВ Острозького ВП в області перебуває кримінальне провадження щодо трьох підлітків, в якому двом неповнолітнім жителям міста оголошено про підозру у вчиненні 9 злочинів, передбачених ч.3 ст.185 КК України ( крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище), а ще одному неповнолітньому оголошено про підозру у вчиненні 1 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України. Вказані підлітки раніше не судимі, на профілактичних обліках не перебували.

Прокурорськими працівниками Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 76 письмових вказівок слідчим Острозького ВП ГУНП в області, погоджено 5 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (всі про тримання під вартою), понад 30 клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (тимчасовий доступ до речей і документів, арешт майна), перевірено законність закриття понад 120 кримінальних проваджень, скасовано 5 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Також процесуальними керівниками затверджено та скеровано до суду 64 обвинувальні акти (з них –15 з угодами про примирення, 5 – з угодами про визнання винуватості), 6 клопотань про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, закрито із нереабілітуючих підстав 11 кримінальних проваджень.

Працівниками Острозької відділу Здолбунівської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді судом 82 кримінальних проваджень, за результатами розгляду яких судом винесено 37 вироків та 17 ухвал, а також забезпечено участь у розгляді 28 справ з питань, пов’язаних із виконанням вироків, застосуванням, продовженням та припиненням примусових заходів медичного характеру.

За вказаний період кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, виправдувальні вироки не виносилися, отже, порушень конституційних прав громадян не допущено.

Слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям 14.10.2014 нового Закону України «Про прокуратуру» та внесенням змін до Конституції України Законом №1401-VІІІ від 02.06.2016, суттєво обмежено повноваження прокурора поза сферою кримінальної юстиції, і на сьогодні прокурори здійснюють представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і порядку, що визначені законом.

З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою систематично опрацьовується інформація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, а також оприлюднена у ЗМІ.

Упродовж 1 півріччя 2017 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури пред’явлено до суду 4 позови на 239 тис.грн., в тому числі і щодо визнання земельної ділянки площею 3,94 га відумерлою спадщиною. Судом задоволено 3 позови, в тому числі позовну заяву, пред’явлену в порядку ст.128 КПК України щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення, ще 1 позов перебуває на розгляді.
Залишається активною діяльність Острозького відділу місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Упродовж першого кварталу 2017 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури внесено 12 подань в сільські ради Острозького району про усунення порушень вимог ст.61 Закону України «Про запобігання корупції», які перебувають на розгляді.

Забезпечено участь у розгляді Острозьким районним судом 1 протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення.

Виявлено факт вчинення депутатом Верхівської сільської ради адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією.

Упродовж 6 місяців 2017 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури за результатами здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 7 актів реагування у різні піднаглядні об’єкти, які розглянуто та задоволено, 4 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до Острозької відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 40 звернень із яких вирішено 25 звернень та 1 виключено з обліку у зв’язку із внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 
В той же час позбавлення прокуратури функції так званого загального нагляду не зменшило кількості надходження звернень з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів. Це стало причиною того, що 11 звернень скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

При цьому слід зауважити, що незважаючи на зміну повноважень органів прокуратури, у зв’язку із набранням чинності Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя», значна частина громадян, які звертаються до органів прокуратури, продовжують вимагати захистити або поновити свої права у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. У таких випадках працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення громадян за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Прокуратура діє гласно. Упродовж першого півріччя 2017року Острозьким відділом здійснено 23 виступи у ЗМІ, в тому числі 12 – у друкованих. Також надіслано 3 інформації про стан законності на території Острозького району та міста Острога в органи влади та місцевого самоврядування.

Інформація щодо стану законності та правопорядку на території Гощанського району у І півріччі 2017 року.

Упродовж І півріччя 2017 року Гощанським відділом Здолбунівської місцевої прокуратури проводилась цілеспрямована і систематична робота з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та зміцнення стану законності на піднаглядній території.

На території Гощанського району упродовж І півріччя 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 339 кримінальних правопорушень.

Правоохоронними органами району закінчено досудове розслідування в 257 кримінальних провадженнях, з яких 52 направлено до суду з обвинувальним актом, 3 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 202 – закрито. У залишку перебуває 417 кримінальних проваджень.

Працівниками Гощанського відділу Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні нагляду за додержанням законів, органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 29 письмових вказівок слідчим Гощанського ВП Острозького ВП ГУНП в області, погоджено 5 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (3 – про тримання під вартою, 2 – про домашній арешт), скасовано 1 незаконну постанову слідчого про закриття кримінального провадження.

Підтримано публічне обвинувачення із прийняттям судових рішень у 46 кримінальних провадженнях, з них ухвалено 32 обвинувальні вироки.

У сфері боротьби з корупцією внесено 8 подань у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», з яких 7 перебувають на розгляді, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадових осіб.

Слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям 14.10.2014 нового Закону України «Про прокуратуру» суттєво обмежено повноваження прокурора поза сферою кримінальної юстиції. Останні реалізуються виключно у сфері представництва інтересів громадян і держави в суді у конкретних випадках, перелік яких встановлений законом.

Упродовж І півріччя 2017 року пред’явлено 8 позовних заяв на загальну суму 1027 тис. грн.. За результатами розгляду судами вже задоволено 2 позови на загальну суму 3 тис. грн., у 3 справах закрито провадження у зв’язку з добровільним відшкодуванням на загальну суму 65 тис. грн.

Залишається активною робота щодо захисту прав і свобод дітей. На захист інтересів держави у сфері охорони дитинства пред’явлено позовну заяву на суму 66 тис. грн., у якій судом закрито провадження у зв’язку з добровільним відшкодуванням. До суду направлено 1 кримінальне провадження стосовно 2 неповнолітніх. Внесено вказівку про усунення порушень вимог законодавства при застосуванні до неповнолітніх заходів впливу за адміністративні правопорушення, яку розглянуто та задоволено.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні інших примусових заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян на виявлені порушення внесено 1 акт реагування, який розглянуто і задоволено.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до Гощанського відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 24 звернення, які розглянуто у встановленому законом порядку.

Незважаючи на зміну повноважень органів прокуратури у зв’язку із набранням чинності Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя», значна частина громадян, які звертаються до органів прокуратури, продовжують вимагати захистити або поновити свої права у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. У таких випадках працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Активною є робота по висвітленню діяльності прокуратури. Упродовж року здійснено 13 публікацій щодо висвітлення діяльності органів місцевої прокуратури. З них, підготовлено 3 виступи для органів місцевої влади щодо стану законності та правопорядку, 10 – виступів в засобах масової інформації.

Питання захисту інтересів громадянина та держави, координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та її проявами на території району, боротьба з корупцією залишається пріоритетними напрямки роботи органів прокуратури.