Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району за 2015 рік

25 січня 2016

Прокуратурою упродовж 2015 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

На території Здолбунівського району упродовж 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1094 відомостей про кримінальні правопорушення, з них 4 щодо особливо тяжких або 0,7%, проти 11 (2,1%) за минулий період, 189 тяжких (33,5%) проти 148 (28,0%) за минулий період.

За окремими категоріями кримінальних правопорушень спостерігається незначне зниження в порівнянні з 2014 роком. Зокрема особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення скоєно 75 кримінальних правопорушень (39,9%) проти 79 (31,6%) за минулий період, у стані алкогольного сп’яніння – 11 (5,9 %) проти 10 (4,0%), кількість кримінальних правопорушень вчинених групою осіб знизилось з 39 (15,6%) у 2014 році до 13 (6,9%) за поточний період.

Упродовж вказаного періоду працівниками правоохоронних органів виявлено 7 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності (1,2%) проти 9 (1,7 %) за минулий період, що вказує на послаблення роботи на даному напрямку роботи.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2015 року на території Здолбунівського району вчинено 357 кримінальних правопорушення проти власності, що на 16,4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 53 – проти життя і здоров’я особи, що на 9% менше за аналогічний період минулого року, 59 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 0,2% більше за аналогічний період минулого року.
Прокуратурою під час здійснення нагляду за додержанням законів при обліку та реєстрації злочинів у Здолбунівському ВП ГУНП в області виявлено 8 фактів укриття кримінальних правопорушень проти 7 за аналогічний період 2014 року.

Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж 2015 року здійснювалось досудове розслідування у 1464 кримінальних провадження, у 739 з яких досудове розслідування закінчено: 150 з обвинувальним актом направлено до суду, 575 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 620 кримінальних проваджень, що становить 42,3 % від загальної кількості проваджень.

За вказаний період процесуальними керівниками місцевої прокуратури надано 237 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області, скасовано 56 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.

Прокуратурою підтримано державне обвинувачення у 178 кримінальних провадженнях, у 147 з яких постановлено обвинувальний вирок, прийнято кінцеве рішення по 5 кримінальним справам, направлених до суду згідно КПК 1960 року.

За результатами наглядової роботи прокуратури району на виявлені порушення вимог кримінального процесуального законодавства внесено 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 працівників міліції.

Прокуратурою упродовж 2015 року вживались активні заходи щодо захисту прав і свобод дітей.

Прокуратурою здійснено вступ та забезпечено участь у 18 справ на захист прав дітей, з них: 2 – про внутрішньо сімейне усиновлення, 14 – про позбавлення батьківських прав, 2 – про усунення перешкод в користуванні житлом неповнолітніх осіб.

Крім того, прокуратурою внесено 8 вказівок на усунення порушень законодавства щодо профілактики та попередження дитячої злочинності, в результаті чого притягнуто до відповідальності 4 посадових осіб.

Упродовж року пред’явлено 2 позови щодо визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції та визнання недійним рішення Здолбунівської районної ради №567 від 23.10.2013, визнання недійним договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді Здолбунівського району та здійснено одне досудове врегулювання спору.

Крім того, шляхом досудового врегулювання спору поновлено права дитини, а саме здійснено реєстрацію народження з пропущенням терміну та видано свідоцтво про народження.

Також, за втручання прокуратури усунено випадок неправомірного розміщення реклами алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів, проведено профілактику з підприємцями щодо не повторення таких випадків.

Окрім цього, скеровано адміністративний протокол про вчинення корупційного діяння, а саме не подання декларації про доходи посадової особи навчального закладу, який розглянутий та задоволений.

В Єдиному реєстрі досудового розслідування зареєстровано 20 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми, з яких направлено до суду з обвинувальним актом -10, з клопотанням в порядку ст. 97 КК України про застосування примусових заходів виховного характеру – 1.

Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.

Так, упродовж 2015 року пред’явлено до суду 25 позовів на суму 1081,3 тис.грн., у тому числі: до господарського суду Рівненської області заявлено 7 позовів на суму 1018,5 тис.грн.; до Рівненського окружного адміністративного суду подано 1 позов на суму 31,8 тис.грн.; до Здолбунівського районного суду внесено у порядку ст.45 ЦПК України 6 позовних заяв щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на загальну суму 7,8 тис.грн., заявлено 7 позовів у порядку ст.128 КПК України загальною сумою 17,0 тис.грн., а також 2 позови, предметом яких є стягнення шкоди, заподіяної тваринному світу на суму 6,2 тис.грн., 1 позов про зобов’язання відділу РАЦС Здолбунівського районного управління юстиції провести реєстрацію народження дитини та 1 позов про визнання недійними рішення Здолбунівської районної ради та договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді.

За результатами розгляду судами задоволено 13 позовів на суму 1145 тис.грн., у тому числі щодо стягнення до державного бюджету на суму 42 тис.грн., з яких рішення у 9 справах на суму 741 тис.грн. набрали законної сили. В ході примусового виконання реально виконано рішення судів на суму 407 тис.грн. (80,3%), зних до державного бюджету на суму 4 тис.грн.

З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою району щомісячно опрацьовується інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів району на предмет допущення заборгованості до державного та місцевих бюджетів, а також щодо інших фактів, які свідчать про порушення інтересів держави.

Зокрема, за результатами вивчення інформації щодо податкового боргу направлено до суду позов в інтересах держави в особі Здолбунівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнеагроінвест» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 31,8 тис.грн., який задоволено.

Крім того, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Державного публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія Украгролізинг» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Племзавод» про стягнення заборгованості у сумі 182 тис.грн., який задоволено.

Також, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, Урвенської сільської ради до ПСП «Колос» про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки та відшкодування збитків за самовільне використання земельної ділянки на загальну суму 413,0 тис.грн., який задоволено. За результатами судового розгляду підприємством у добровільному порядку відшкодовано 14,0 тис.грн.

З метою забезпечення виконання п.8.2. наказу Генерального прокурора України №6-гн «Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень», прокуратурою району здійснюється моніторинг судових рішень, що зачіпають інтереси громадян і держави та постановлені без участі прокурора, за результатами якого складаються довідки щодо законності прийнятих рішень.

Зокрема, у травні 2015 проведено ознайомлення із матеріалами справ №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц, №562/1470/14-ц рішення за якими постановлені без участі прокурора. За результатами перевірки вказаних рішень Здолбунівського районного суду складено відповідні висновки щодо законності їх прийняття. Згідно висновків,підстав для оскарження рішень №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц не встановлено. 

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Упродовж 2015 року на даному напрямку наглядової діяльності внесено 13 документів реагування, за наслідками яких притягнуто 7 осіб до дисциплінарної відповідальності.
За указаний період прокуратурою вирішено 267 звернень, з них 132 визнано обґрунтованими. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому половина звернень направлено за належністю в інші відомства. 
Упродовж 2015 року прокуратурою здійснено 21 виступ у засобах масової інформації, з них, у друкованих ЗМІ – 9, у електронних ЗМІ – 5, у мережі інтернет – 7.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про стан законності та правопорядку на території Гощанського району у 2015 році

Упродовж 2015 року прокуратурою проводилася цілеспрямована і систематична робота з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та зміцнення стану законності на піднаглядній території.

Прокуратурою проведено координаційну нараду за участі керівників правоохоронних органів району з питань протидії злочинності та корупції на території району.
Зареєстровано 598 кримінальних проваджень. На даний час слідчими СВ Гощанського ВП ГУНП в Рівненській області закінчено 443 кримінальні провадження, з них, 74 направлено до суду. Фактів незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності та порушення прав громадян не допущено. 
Впродовж 2015 року судом розглянуто 73 кримінальні провадження.

Прокуратурою складено 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який судом розглянуто і задоволено, на винну особу накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, упродовж 2015 року прокуратурою внесено 2 подання на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 службову особу.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів внесено 12 вказівок, які розглянуто і задоволено, притягнуто до відповідальності 3 службових осіб, у тому числі при застосуванні заходів адміністративного впливу внесено 2 вказівки.

У сфері захисту прав і свобод дітей прокуратурою пред’явлено 2 позовні заяви в інтересах неповнолітніх про відшкодування їм коштів загальною сумою 14 тис. грн., якізадоволено судом та виконано в повному обсязі. З метою усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства внесено 3 вказівки, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності 1 посадову особу та поновлено права 2 дітей.

У 2015 році розпочато 2 кримінальні провадження стосовно неповнолітніх, рівень злочинності в порівнянні з 2014 роком знизився на 67 %.

Впродовж 2015 року судами задоволено 13 позовних заяв прокуратури на загальну суму 237 тис. грн. Виконано рішень суду на загальну суму 107 тис. грн.

У сфері земельних відносин прокуратурою пред’явлено 3 позовні заяви на загальну суму 385 тис. грн., про повернення в комунальну власність земель загальною площею 24 га.

Упродовж 2015 року до прокуратури надійшло 119 звернень, з них 80 вирішено, 6 задоволено, 33 - направлено до інших відомств для вирішення, за результатами розгляду 4 внесено відомості до ЄРДР.

Упродовж 2015 року здійснено 18 виступів у засобах масової інформації, надіслано 6 інформацій до органів влади про стан законності та заходи щодо її забезпечення.

Інформація про стан законності та правопорядку на території Корецького району у 2015 році

Упродовж 2015 року прокуратурою проводилася цілеспрямована і систематична робота з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та зміцнення стану законності на піднаглядній території.

Прокуратурою проведено координаційну нараду з питань протидії злочинності та корупції на території району.

Зареєстровано 452 кримінальних проваджень. На даний час закінчено 321 кримінальні провадження, з них 98 направлено до суду. Судом розглянуто 83 кримінальні провадження. Фактів незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності та порушення прав громадян не допущено.

Прокуратурою складено 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який судом розглянуто і задоволено, на винну особу накладено адміністративне стягнення у виді штрафу. Крім того, з метою усунення корупційних проявів до органів державної влади та місцевого самоврядування внесено 6 подань, які розглянуті і задоволені.

Прокуратурою спрямовано до суду 2 кримінальні провадження за вчинення корупційних злочинів, за які 1 особу засуджено, 1 кримінальне провадження закрито судом у зв’язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів внесено 3 акти реагування, які розглянуто і задоволено, притягнуто до відповідальності 3 службові особи.

У сфері захисту прав і свобод дітей прокуратурою пред’явлено 2 позовні заяви в інтересах неповнолітніх про відшкодування їм коштів загальною сумою 14 тис. грн., які задоволено судом та виконано в повному обсязі. З метою усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства внесено 3 акти реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності 1 посадову особу. Розпочато 14 кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх.

Впродовж 2015 року судами задоволено 17 позовів прокуратури на загальну суму 320 тис. грн. Виконано рішень суду на загальну суму 288 тис. грн.

У сфері земельних відносин прокуратурою внесено 2 позовні заяви на загальну суму 247 тис. грн., повернуто у комунальну власність 13,8 га земель.

Упродовж 2015 року до прокуратури надійшло 67 звернень, з них 34 вирішено, 33 - направлено до інших відомств для вирішення.

Упродовж 2015 року здійснено 17 виступів у засобах масової інформації, надіслано 2 інформації до органів влади про стан законності.

Інформація про стан законності на території Костопільського району за 2015 рік

Прокуратурою упродовж 2015 року проведено відповідну роботу, спрямовану на зміцнення законності в районі, притягнення винних осіб до відповідальності (кримінальної, адміністративної, дисциплінарної та матеріальної), а також відшкодування збитків, завданих неправомірними діями таких осіб.

Щодо стану застосування повноважень представництва в суді інтересів громадянина або держави та їх захисту при виконанні судових рішень прокуратурою пред'явлено позовів на суму 1194 тис. грн., з них 1192 тис. грн. на захист інтересів держави, 47 тис. грн. про відшкодування шкоди заподіяної кримінальними правопорушеннями, 1153 тис. грн. з питань земельних відносин.

Упродовж минулого року судами задоволено 24 позови прокурора на 1190 тис. грн., з них 19 позовів на 1171 тис. грн. в інтересах держави, 13 позовів на 59 тис. грн. про відшкодування шкоди заподіяної кримінальними правопорушеннями, 9 позовів на 1137 тис. грн. з питань земельних відносин. Забезпечено повернення у комунальну власність земельних ділянок на понад 2 га.

Протягом 2015 року забезпечено участь у розгляді судами 38 справ.

На даний час прокуратурою забезпечується участь у розгляді судами позовів прокурора на 6415 тис. грн.

Упродовж 2015 року прокуратурою підтримано державне обвинувачення із прийняттям судових рішень по 147 кримінальних провадженнях.

Також, ефективним є застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, упродовж поточного року відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства укладено 55 угод про примирення та визнання винуватості.

Станом на 31.12.2015 не розглянутими судом залишилось 1 кримінальна справа та 30 кримінальних проваджень. Загалом, упродовж поточного року працівниками прокуратури району взято участь у понад 400 судових засіданнях по кримінальних провадженнях.

Ухвалення виправдувальних вироків протягом зазначеного періоду не було. Кримінальні провадження за реабілітуючими підставами, у зв’язку з відмовою прокурора від підтримання державного обвинувачення судом не закривались.

Упродовж поточного року в апеляційному порядку прокуратурою оскаржено 12 незаконних судових рішень у кримінальних провадженнях, з них задоволено – 9, з яких постановлено новий вирок по 2 кримінальним провадженням.

Протягом 2015 року до Костопільського районного суду направлено 13 кримінальних проваджень з обвинувальним актом щодо неповнолітніх за вчинення 25 кримінальних правопорушень. Залишок станом на 01.01.2016 кримінальних правопорушень – 6.

Певну роботу проведено правоохоронними органами і щодо профілактики правопорушень. Так, упродовж поточного року працівниками органів внутрішніх справ складено 1175 адміністративних протоколи, з яких 142 – за вчинення дрібного хуліганства по ст.173 КУпАП, 436 – за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях за ст.178 КУпАП, 97 протоколів – на батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст.184 КУпАП. Значну увагу було приділено боротьбі з самогоноварінням на території району, так у звітному періоді задокументовано 100 фактів виготовлення, зберігання та продажу самогону по яких складено адміністративні протоколи за ст.176 КУпАП.

Так, протягом 2015 року до Костопільського РВ УМВС України та Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області надійшло 4984 заяв та повідомлень громадян про вчинення кримінальних правопорушень та інші події, які трапились на території району, що на 14,8% більше ніж за аналогічний період 2014 року – 4342.

Із зазначеної кількості у 812 випадках відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що становить 16,3% від загальної кількості.

Всього за звітний період 2015 року в ЄРДР зареєстровано 871 кримінальне правопорушення. 253 кримінальних правопорушення направлено до суду, 425 закрито на підставі ст.284 КПК України за відсутністю складу чи події кримінального правопорушення, з яких 101 кримінальне правопорушення минулих років. По 222 кримінальним провадженням зареєстрованим у звітному періоді особам оголошено про підозру. Залишок станом на 01.01.2016 року становив 644 кримінальних проваджень. Питома вага по встановленню осіб по загально кримінальній спрямованості у 2015 році становила 40,8%, по тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушеннях 52,5%.

Прокурорами при здійсненні процесуального керівництва скасовано 86 незаконних постанов слідчих про закриття провадження, дано письмових вказівок процесуальними керівниками – 186.

За результатами проведення досудового розслідування у 2015 році до суду направлено 174 кримінальних проваджень, у тому числі 156 з обвинувальним актом, 18 з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Залишок на кінець звітного періоду становив 644 кримінальні провадження.

Упродовж минулого року прокуратурою вживалися організаційно-практичні заходи щодо запобігання і протидії корупції.

Минулого року забезпечено належне процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення у 5 кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, передбачені статтями 364, 366 КК України. У всіх випадках судами кримінальні провадження розглянуті з постановленням рішень.

Зусилля прокурорів спрямовувалися на виявлення найбільш небезпечних проявів корупції.

Зокрема за закінченими кримінальними провадженнями викрито ряд злочинів, пов’язаних із зловживанням службовими особами органів місцевого самоврядування владою та службовим становищем за для сприяння особам у неправомірному отриманні у власність земельних ділянок.

Так, працівниками прокуратури спільно з працівниками Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області виявлено 5 фактів незаконного оформлення за безпосереднього сприяння службових осіб органів місцевого самоврядування права власності на земельні ділянки загальною вартістю 74 тис. грн. площею понад 1 га.

Не обмежуючись виключно кримінально-правовими засобами у вказаних випадках прокуратура шляхом звернення до суду із відповідними позовами домоглася повернення понад 1 га. земельних ділянок у власність територіальних громад.

За принципової позиції прокуратури органами місцевого самоврядування на відповідні комісії покладено обов’язок щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками.

Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району упродовж 2015 року

Упродовж 2015 року прокуратура здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією України і законами України.

Так, прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

Протягом 2015 року правоохоронні органи району та міста у взаємодії з райдержадміністрацією, районною, міською та сільськими радами і їх громадськими формуваннями проводили відповідну роботу по профілактиці злочинних проявів в населених пунктах району та місті Острог.

З метою координації дій правоохоронних органів проведено дві координаційні наради керівників правоохоронних органів Острозького району та м. Острога, на яких розглядались питання стану протидії злочинності та корупції. Також, створено дві міжвідомчі групи, серед яких – 25.03.2015 створено міжвідомчу групу з питань протидії злочинності та корупції, 22.06.2015 створено міжвідомчу групу з питань виявлення фактів корупції та вчинення кримінальних правопорушень під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво, ремонт та утримання доріг, використання земель транспорту, якісне їх документування та своєчасне розкриття на території Острозького району та міста Острог.

Прокуратурою виявлено адміністративне корупційне правопорушення, яке було вчинено секретарем однієї із сільських рад району. За результатами розгляду даного протоколу, постановою Острозького районного суду порушника визнано таким, що вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КупАП (порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів) та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу.

Усього, за період 2015 року прокуратурою взято участь у розгляді Острозьким районним судом 2 протоколів про вчинення корупційних адміністративних правопорушень. По всіх вказаних адміністративних справах порушників визнано винними та накладено на них адміністративні стягнення, визначені санкціями статей Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, завершено судовий розгляд та винесено обвинувальний вирок у 1 кримінальному провадженні з ознаками корупції.

Практична реалізація організаційних заходів, правильна координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю сприяла покращенню криміногенної ситуації та стану законності в регіоні. 
У порівнянні з минулим роком дещо зменшився загальний рівень злочинності на території Острозького району та м. Острог.

Відбувається зменшення рівня злочинності по певним категоріям злочинів. Зокрема, менше вчинено тяжких злочинів, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, безпеки руху та експлуатації транспорту.
У 2015 році, на відміну від 2014 року, на території Острозького району та м. Острог не вчинено жодного умисного вбивства, умисних тяжких тілесних ушкоджень.

Разом з тим, спостерігається значний ріст окремих категорій злочинів. Зокрема, проти власності, проти життя та здоров’я особи. Однак, слід зазначити, що переважна кількість злочинів проти життя та здоров’я особи – це справи приватного обвинувачення, значна кількіть яких в подальшому закривається у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення.

Дещо зросла кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми (з 5 до 6 ).

Зменшилась рецидивна злочинність, а також вчинення злочинів у стані сп’яніння, в громадських місцях.

Прокурорськими працівниками прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 141 письмову вказівку слідчим Острозького ВП ГУНП в області, перевірено законність закриття 376 кримінальних проваджень, скасовано 21 незаконну постанову слідчих про закриття кримінального провадження. Також процесуальними керівниками затверджено та скеровано до суду 106 обвинувальних актів (з них – 38 з угодами про примирення, 6 – з угодами про визнання винуватості), 7 клопотань про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 2 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру.

За вказаний період кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, виправдувальні вироки не виносилися, кримінальні справи на додаткове розслідування судом не поверталися.

Отже, порушень конституційних прав громадян не допущено.

Працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом понад 100 кримінальних проваджень, а також майже 50 справ у розгляді питань, пов’язаних із виконанням вироків, застосуванням, продовженням та припиненням примусових заходів медичного і виховного характеру.

Острозьким районним судом упродовж 2015 року ухвалено понад 80 обвинувальних вироків.

Прокуратурою упродовж 2015 року здійснювалось представництво інтересів держави і громадян у суді у випадках, визначених Законом України «Про прокуратуру».

Так, прокуратурою пред’явлено до суду 7 позовів і заяв на суму 209 тис.грн. За результатами розгляду судами задоволено 6 позовів на суму 205 тис.грн., у тому числі 2 – з питань земельних відносин на суму 186,5 тис.грн.

Забезпечена участь шляхом вступу у розгляд 12 справ, з них в інтересах держави – участь у 4 справах, в інтересах громадян – участь у 8 справах.

Зокрема, забезпечена участь у справі за позовом про визнання майна вартістю 1 млн. 270 тис.грн., на яке накладено арешт у кримінальному провадженні, особистою приватною власністю. Рішенням суду 20.04.2015 у задоволенні позову відмовлено, чим забезпечено захист інтересів держави і майно залишилось під арештом.

Забезпечено ефективне виконання рішень судів.

Зокрема, в ході примусового виконання реально виконано рішень судів на суму 169 тис.грн., усі стягнено до бюджету.

За вказаний період до прокуратури надійшло 131 звернення, з яких вирішено 55 звернень, задоволено – 2. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому 48 звернень направлено за належністю.

У порівняні з 2014 роком має місце тенденція до збільшення звернень громадян у 2015 році на 11% за рахунок звернень з питань досудового розслідування.

Упродовж 2015 року прокуратурою здійснено 29 виступів у засобах масової інформації, з них, у друкованих ЗМІ – 12, у електронних ЗМІ – 2, у мережі Інтернет – 14. Також прокуратурою надіслано 6 інформацій про стан законності та правопорядку на території

Острозького району та міста Острога в органи влади.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Керівник місцевої прокуратури 
Г. Нижник