Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району за 2014 рік

31 січня 2015

Прокуратурою району упродовж 2014 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій. Здійснення прокурорами процесуального керівництва сприяло якісному розслідуванню кримінальних правопорушень. Активно запроваджуються угоди та запобіжні заходи, не пов’язані з позбавленням волі.

На території Здолбунівського району упродовж 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1024 кримінальних правопорушень, з них – 11 особливо тяжких або 2,1%, проти 4 (0,8%) за минулий період.

Особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення вчинено 79 кримінальних правопорушень (31,6%) проти 58 (24,5%) за минулий період, у стані алкогольного сп’яніння – 10 (4 %) проти 9 (3,8%), групою осіб – 39 (15,6%) проти 14 (5,9%) за минулий період.

Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень – 148 тяжких (8%) проти 124 (24,1%) за минулий період.

Виявлено 9 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності (1,7%) проти 11 (2,1 %) за минулий період.

Прокуратурою району під час здійснення нагляду за додержанням законів при обліку та реєстрації злочинів у Здолбунівському РВ УМВС України в області виявлено 7 фактів укриття кримінальних правопорушень, проти 25 за минулий період.

Слідчими СВ Здолбунівського РВ УМВС України в області упродовж 2014 року здійснювалось досудове розслідування у 1151 кримінальному провадженні, з них, у 855 досудове розслідування закінчено: 182 з обвинувальним актом направлено до суду, 673 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 370 кримінальних проваджень, що становить 32,1 % від загальної кількості проваджень.

До суду скеровано 51 обвинувальний акт з угодами про примирення та про визнання винуватості, що становить 28% від загальної кількості направлених до суду кримінальних проваджень.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2014 року на території Здолбунівського району вчинено 247 кримінальних правопорушень проти власності, що на 12,8% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 97 – проти життя і здоров’я особи, що на 21% менше за аналогічний період минулого року, 56 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 60 % більше за аналогічний період минулого року, 9 – у сфері службової діяльності, 23 – проти безпеки руху та експлуатації транспорту. За вказаний період процесуальними керівниками прокуратури району надано 202 письмових вказівок слідчим Здолбунівського РВ УМВС України в області, скасовано 67 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.

Упродовж 2014 року апеляційним судом області розглянуто 65 клопотання Здолбунівського РВ УМВС України в області щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій, з яких у 10 випадках відмовлено, 12 розсекречено та використано в якості доказів під час судового розгляду. За результатами наглядової роботи прокуратури району на виявлені порушення вимог кримінального процесуального законодавства внесено 14 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 працівників Здолбунівського РВ УМВС України в області. Діяльність прокуратури на нових засадах у некримінальній сфері дозволила відійти від практики проведення безпідставних перевірок, підміни контролюючих органів, реагування на незначні порушення закону.

Прокуратурою району підтримано державне обвинувачення у 142 кримінальних провадженнях, з них, у 95 із постановленням обвинувального вироку, прийнято кінцеве рішення по 5 кримінальним справам, направлених до суду згідно КПК 1960 року.

З метою ґрунтовного вивчення стану законності запроваджено використання інформаційних баз даних органів державної влади та контролю.

Під час здійснення нагляду за додержанням та застосуванням законів прокуратурою району розпочато 4 кримінальні провадження, з яких одне скеровано з обвинувальним актом до суду. Окрім цього, проведено 30 результативних перевірок в порядку нагляду, внесено 46 подань про усунення порушень вимог законодавства, які розглянуті та задоволені, до дисциплінарної відповідальності притягнено 26 службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 9 осіб органів державного контролю, відшкодовано 128 тис. грн., в тому числі до державного бюджету 10 тис. грн.

Прокуратурою району упродовж 2014 року вживались активні заходи щодо захисту прав і свобод дітей.

В районі зареєстровано 12 644 дітей, з них: 6 600 - діти шкільного віку (з них навчається у школах 6 189, у дошкільних навчальних закладах - 1758), 234 - діти-інваліди.

На первинному обліку у службі у справах дітей Здолбунівської РДА перебуває 138 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 25 дитини мають житло та майно на праві власності, 89 – мають житло та майно на праві користування, 24- не мають житла та майна.

На території Здолбунівського району функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу (31 дитини) та 5 прийомних сім’ї (8 дітей), в яких виховуються 39 дітей. У продовж поточного року прокуратурою Здолбунівського району при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів здійснено вступ та забезпечено участь у 20 справ на захист прав дітей, з них: 3 – про усиновлення, 15 – про позбавлення батьківських прав, 1 – про усунення перешкод у вихованні дитини, 1 – про усунення перешкод в користуванні житлом та вселення неповнолітньої.

Крім того, прокуратурою району внесено 14 подань при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів у даній сфері, в результаті чого поновлено права 97 дітей та притягнуто до відповідальності 6 посадових осіб.

В ЄРДР зареєстровано 34 кримінальні провадження про вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми, з яких 16 скеровано до суду, одне провадження закрито прокурором на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України.

Прокуратурою району забезпечено нагляд за станом законності в у сфері економічних відносин. Зокрема, в процесі наглядової діяльності у вказаній сфері розпочато одне кримінальне провадження, проведено 16 результативних перевірок в порядку нагляду за дотриманням законодавства, внесено 20 подань про усунення порушень законодавства, які розглянуті та задоволені, до дисциплінарної відповідальності притягнено 14 службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 4 посадові особи органів державного контролю.

За результатами правозахисної діяльності в екологічній сфері прокуратурою району проведено 9 результативних перевірок, притягнуто 9 посадових осіб, з них 6 органів контролю. Захист інтересів держави і громадян у сфері використання земельних ресурсів також залишається одним із пріоритетів діяльності прокуратури. Загалом, упродовж 2014 року прокуратурою району на усунення виявлених порушень внесено 16 подань, до відповідальності притягнуто 12 посадових осіб, з них, 7 органів контрою, із незаконного володіння повернуто 8 га земель вартістю 487 тис. грн.

В сфері представницької діяльності прокуратурою району у 2014 році пред’явлено до суду позовів на суму 1144 тис. грн., задоволено 16 позовів на суму 1013 тис. грн., реально виконано на суму 62 тис. грн., у тому числі до бюджету 40 тис. грн. На даний час у провадженні судів перебуває 4 позови на суму 131 тис. грн.

Прокуратурою району здійснюється постійне опрацювання інформації розміщеної у Єдиному державному реєстрі судових рішень, а також витребовуються та вивчаються відомості про відповідні категорії справ від органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Упродовж 2014 року прокуратурою району у сфері примусового виконань рішень судів та інших органів винесено 7 постанов про проведення перевірок, розглянуто із вжиттям заходів 10 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи, у тому числі 2 посадові особи органів державного контролю.

За указаний період прокуратурою району вирішено 137 звернень, з них 24 визнано обґрунтованими. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому майже половина звернень направлено за належністю в інші відомства.

Окрім цього, прокуратурою району постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Протягом 2014 року на даному напрямку наглядової діяльності внесено 2 документи реагування, за наслідками яких притягнуто 2 осіб до дисциплінарної відповідальності, вимоги про проведення внутрішньовідомчої перевірки (у порядку ст. 30 Закону України «Про прокуратуру»).

Упродовж 2014 року прокуратурою району здійснено 30 виступів у засобах масової інформації, з них, у друкованих ЗМІ – 11, у електронних ЗМІ – 9, у мережі інтернет – 10.

Протягом 2014 року прокуратурою району постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Прокурор району
радник юстиції О.Калаур