Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району в І півріччі 2016 року

25 жовтня 2016

Прокуратурою упродовж І півріччя 2016 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

На території Здолбунівського району упродовж 6 місяців 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 559 відомостей про кримінальні правопорушення, з них 2 щодо особливо тяжких або 0,5%, проти 1 (0,4%) за минулий період, 159 тяжких (41,5%) проти 89 (39,2%) за минулий період.

Упродовж вказаного періоду працівниками правоохоронних органів виявлено 7 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності проти 4 за минулий період, що вказує на посилення роботи на даному напрямку роботи.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж І півріччя 2016 року на території Здолбунівського району вчинено 300 кримінальних правопорушення проти власності, що на 111,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 22 – проти життя і здоров’я особи, що на 10% більше за аналогічний період минулого року, 10 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 37,5% менше за аналогічний період минулого року.

Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж І півріччя 2016 року здійснювалось досудове розслідування у 1179 кримінальних провадженнях, у 299 з яких досудове розслідування закінчено: 77 з обвинувальним актом направлено до суду, 2 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 220 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 825 кримінальних проваджень, що становить 69,9 % від загальної кількості проваджень.

За вказаний період процесуальними керівниками місцевої прокуратури надано 45 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області, скасовано 3 незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень.

Прокуратурою підтримано державне обвинувачення у 79 кримінальних провадженнях.

Крім того, залишається активною робота щодо захисту прав і свобод дітей.

Зокрема, прокурором здійснено вступ у 3 справи щодо позбавлення батьківських прав, з них: задоволено позови – 2, перебуває на розгляді – 1. Вирішено 1 звернення про права дітей, яке скеровано за належністю.

Станом на 30.06.2016 неповнолітніми скоєно 11 кримінальних правопорушень.

Упродовж І півріччя 2016 року ювенальними слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області досудове розслідування здійснювалось у 11 кримінальних провадженнях, закінчено 10 кримінальних проваджень (1 закрито у зв’язку з примиренням). До суду направлено 9 проваджень, з них: з обвинувальним актом – 8 , у тому числі з угодами про примирення – 3, з угодою про визнання винуватості – 1.

Окрім того, до Здолбунівського районного суду протягом 2016 року направлено 1 кримінальне провадження з клопотанням про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру, відносно неповнолітнього, який вчинив суспільно-небезпечне діяння до досягнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність.

Рецидиву злочинів серед неповнолітніх не допущено.

Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.

Зокрема, упродовж І півріччя 2016 року місцевою прокуратурою (на території Здолбунівського району) пред’явлено у порядку ст.45 ЦПК України позов у Здолбунівський районний суд в інтересах держави в особі Фінансового управління Здолбунівської районної державної адміністрації до Бунги О.О. про відшкодування витрат за перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні в розмірі 881,05 грн., за результатами розгляду якого позовні вимоги задоволено у повному обсязі.

Також прийнято участь у розгляді Здолбунівським районним судом справ за позовами органів прокуратури із минулих періодів. Зокрема, за позовом місцевої прокуратури в інтересах держави в особі управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області до Шевченка І.В., Федюри С.В. про стягнення шкоди, заподіяної тваринному світу у сумі 5287,00 грн. За результатами розгляду, рішенням Здолбунівського районного суду від 17.05.2016 у справі №562/708/15-ц, позов задоволено повністю.

Крім того, місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді Здолбунівським районним судом справи за позовом заступника прокурора Здолбунівського району, в інтересах Ковальчук Н.В. про стягнення з Пилипюка В.Ф. коштів в рахунок відшкодування шкоди, заподіяної злочином. На даний час провадження у справі не завершено.

В ході проведення моніторингу судових рішень вивчено рішення Здолбунівського районного суду у справі №562/1728/15-ц та матеріали вказаної справи на предмет відповідності вимогам ЦК України. Встановлено, що рішенням суду від 29.07.2015, позов Дрозда В.М. задоволено, визнано за позивачем право власності за набувальною давністю на гідротехнічну споруду, що знаходиться на ставку в с. Здовбиця. При цьому встановлено, що ухвалюючи відповідне рішення суд дослідив наявні у справі матеріали (копія технічного паспорта на гідротехнічну споруду, який виготовлено у червні 2015 року, а також лист Здовбицької сільської ради від 24.07.2015, згідно якого сільська рада не заперечує проти задоволення позову і просить розглядати справу без участі відповідача), на підставі яких зробив висновок про можливість задоволення позову.

Однак, за результатами опрацювання відповідних матеріалів та перевірки їх додатково зібраною інформацією встановлено, що судом при прийнятті рішення від 29.07.2015 належним чином не досліджено всі обставини справи, внаслідок чого рішення прийнято передчасно в порушення законних інтересів територіальної громади с. Здовбиця. За вказаним фактом місцевою прокуратурою скеровано до прокуратури області висновок про незаконність судового рішення, в результаті чого рішення суду першої інстанції оскаржено у апеляційному порядку, вимоги апеляційної скарги прокуратури області задоволено, рішення Здолбунівського районного суду у справі №562/1728/15-ц скасовано.

Разом з тим, місцевою прокуратурою за результатами вивчення стану дотримання законодавства України у сфері бюджетних відносин, внесено відомості до ЄРДР за №42016181130000001 за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом складення та підписання посадовими особами Здолбунівської ЦРЛ та службовими особами ТОВ «Панорама» завідомо неправдивих документів, а саме видаткових накладних №РН-0001355 від 28.12.2015, №РН-0001361 від 29.12.2015, а також фактом зловживання посадовими особами Здолбунівської ЦРЛ своїм службовим становищем, що виразилось у підписанні платіжних доручень №2230, №2237, №2236 від 29.12.2015 про перерахування коштів за товар, який фактично не передано у власність Здолбунівської ЦРЛ, що в свою чергу стало причиною безпідставного перерахування на розрахунковий рахунок ТОВ «Панорама» бюджетних коштів у сумі 130399,96 грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що між сторонами договірних відносин 29.12.2015 укладено договори відповідального зберігання на вищевказаний товар. У зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення, слідчим прийнято рішення про закриття кримінального провадження.

Також, місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за №42016181130000005 від 29.01.2016 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом складення та підписання посадовими особами Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації та службовими особами ТзОВ «Рівнебудмайстер» завідомо неправдивих документів, а саме актів виконаних робіт за об’єктами: «Будівництво котельні Ступнівського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей» та «Реконструкція котельні Ступнівської сільської ради» На даний час за вказаним кримінальним провадженням триває досудове розслідування.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Здолбунівською місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2016 року проводилися перевірки додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру. За результатами перевірок внесено 18 актів прокурорського реагування (органу місцевого самоврядування – 9; кримінально-виконавчій інспекції – 1, підрозділу виконавчої служби – 1, інші органи та установи - 4), які розглянуто та задоволено, та 2 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Зокрема, вивчено стан додержання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в органах державної влади, місцевого самоврядування, закладах охорони здоров'я, освіти, інших бюджетних установах, підприємствах, установах, організаціях державної та комунальної форми власності на території Здолбунівського району щодо наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів, за результатами чого виявлено ряд порушень, що стало підставою для складення 2 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ст.172-7 КУпАП, які розглянуті судом та задоволені.

Водночас, місцевою прокуратурою у зв’язку із виявленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства на території Здолбунівського району внесено 4 подання у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду яких 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вимоги за 2 поданнями задоволено частково, проведено службове розслідування, вжито заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, 1 подання перебуває на розгляді.

За 6 місяців поточного року до місцевої прокуратури надійшло 262 звернення. За належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано понад 100 звернень або кожне третє із розглянутих. Вирішено 153 звернення. Найбільша питома вага розглянутих звернень припадає безпосередньо на апарат Здолбунівської місцевої прокуратури - 53 звернення, на Костопільський відділ - 37, Гощанський - 26. Працівниками Корецького та Острозького відділу розглянуто відповідно 11 та 21 звернення.

Безпосередньо працівниками Здолбунівської місцевої прокуратури за належністю направлено 65 звернень, надано роз’яснення у 56 зверненнях, відхилено 1 звернення, приєднано до матеріалів кримінального провадження 3 звернення, виключено з обліку звернень, у зв’язку із внесення відомостей до ЄРДР 6 звернень, залишено без розгляду 5 звернень, а також 1 звернення повернуто заявнику та 1 звернення надіслано підпорядкованим прокуратурами з контролем.

До Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж І півріччя 2016 року надійшло 3 запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», з яких прокуратурою розглянуто 2.

Запитувалась інформація з кадрових питань (1 запит, який скеровано за належністю до регіональної прокуратури), та з питань досудового розслідування (2 запити).

Упродовж 6 місяців поточного року місцевою прокуратурою здійснено 50 публікацій щодо висвітлення діяльності органів місцевої прокуратури. З них, підготовлено 9 виступів для органів місцевої влади щодо стану законності та правопорядку, 24 статті для регіональних друкованих засобів масової інформації, та 12 статей висвітлено у мережі інтернет, 3 виступи по радіо та 2 на регіональному телебаченні.

Більшість виступів підготовлено безпосередньо апаратом Здолбунівської місцевої прокуратури – 20 виступів, з них: інформація в органи влади – 1, виступи в регіональних друкованих ЗМІ – 6, у мережі інтернет – 10, радіо – 1, регіональне телебачення – 2.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Керівник Здолбунівської місцевої прокуратури 
Г. Нижник