Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району в 2017 році

20 лютого 2018

Здолбунівською місцевою прокуратурою упродовж 2017 року на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій. 

Питання захисту інтересів громадянина та держави, координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та її проявами на території району, боротьба з корупцією залишається пріоритетними напрямки роботи органів прокуратури.

Упродовж  2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 908 відомостей про кримінальні правопорушення, які вчинені на території району, що на 20% менше аналогічного періоду минулого року. Всього  у 2017 році обліковано 556 кримінальних правопорушень проти 690 у 2016 році.

На території району  на 49,7 % (з 312 до 157) зменшилась кількість тяжких кримінальних правопорушень, на 1,1% (з 277 до 274) злочинів середньої тяжкості. 

Водночас  на 42,9% (з 7 до 10) збільшилась кількість особливо  тяжких кримінальних правопорушень, зокрема, вчинено 4 умисних вбивства та 3 умисних  тяжких тілесних ушкодження,  в тому числі 1 з яких  спричинило смерть потерпілого. Вказані кримінальні правопорушення розкрито, обвинувальні акти скеровано до суду. 

Відбувається зменшення рівня злочинності по певних категоріях злочинів. 

Зокрема,  не вчинено злочинів проти волі, честі та гідності особи, проти безпеки виробництва,  вимагань.

Менше  на 33,9% вчинено злочинів проти власності – 353 проти 534 у 2016 році. В тому числі менше вчинено крадіжок ( на 39,3% або  290 проти 478),   грабежів ( на 18,2% або  9 проти 11),  розбійних нападів ( на 66,7% або  1 проти 3). Разом з тим,  на 68% або з 25 до 42 збільшилася кількість шахрайств. 

Значною  ще залишається кількість злочинів  приватного обвинувачення, які в подальшому закриваються у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення.  

Істотно (з 13 до 23) зросла кількість кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднання громад,  проти громадської безпеки (з 7 до 14), проти громадського порядку та моральності (з 1 до 9). 
Активізовано роботу правоохоронних органів по виявленню кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Виявлено 69 кримінальних правопорушень даної категорії проти 44 за аналогічний період минулого року. 

Неповнолітніми упродовж 2017 року вчинено 14 злочинів проти 25 за аналогічний період  минулого року. Переважка більшість злочинів, які вчинили неповнолітні, це крадіжки. Однак, у 2017 році ними вчинено 1 умисне вбивство та 1 грабіж. 

Всього виявлено 17 неповнолітніх, які вчинили  кримінальні правопорушення. Разом з тим, рецидиву злочинів серед неповнолітніх не допущено. Вказані підлітки раніше не судимі, на профілактичних обліках не перебували.

Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж 2017 року здійснювалось досудове розслідування у 1939 кримінальних провадженнях, у 605 з яких досудове розслідування закінчено: 177 з обвинувальним актом направлено до суду, з них з угодами – 82, з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності – 8, закрито – 419. У залишку слідчого відділу станом на 01 січня 2018 року перебуває 1193 кримінальних проваджень.

Прокурорськими працівниками апаратуру Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 77 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП Острозького ВП ГУНП в області, погоджено 32 клопотань  слідчих  про застосування запобіжних заходів до підозрюваних ( 11-про тримання під вартою та 21 – про домашній арешт), виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 7 кримінальних правопорушень, які раніше не були обліковані, перевірено законність закриття понад 360 кримінальних проваджень, скасовано 10 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень. 

Загалом, упродовж 2017 року працівниками місцевої прокуратури забезпечено участь у 314 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких з ухваленням обвинувального вироку – 177. Також  забезпечено участь у 83 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку та у 24  судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних із застосуванням амністії.
Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.

Зокрема, у 2017 року місцевою прокуратурою пред’явлено 13 позовів на загальну суму 5478 тис.грн., з них у сфері земельних відносин – 5 позовів на суму 5402 тис. грн., в бюджетній сфері 2 позови на суму 26 тис.грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища – 1 позов  на 7 тис.грн, про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями - 5 позовів на суму 48 тис. грн.

Крім того, оскаржено в апеляційному порядку рішення Здолбунівського районного суду про визнання права власності на земельну частку (пай) розміром 1 га. Апеляційна скарга прокурора задоволена, рішення районного суду скасоване.

Упродовж 2017 року задоволено 6 позовів на загальну суму 5270 тис.грн., з них з питань земельних відносин – 1 на суму 5253 тис.грн. Добровільно відшкодовано відповідачами за позовами прокуратури коштів на суму 48 тис.грн.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню, становить 5438 тис.грн.

Реально виконано рішень на суму 525 тис. грн.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, упродовж 2017 року внесено у порядку ст.ст.65,67 Закону України «Про запобігання корупції» 16 подань, за результатами розгляду яких проведені службові розслідування, 4 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 1 розпорядчий акт голови Здолбунівської РДА, вжито заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню. Крім того, забезпечено участь у розгляді судом 10 адміністративних справ за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які складено іншими уповноваженими органами.

Також, у зв’язку із виявленими порушеннями вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», допущеними депутатами органів місцевого самоврядування на піднаглядній місцевій прокуратурі території, місцевою прокуратурою розпочато  12 кримінальних проваджень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України (умисне неподання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, декларування недостовірної інформації).

Скеровано до суду обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості відносно 2 осіб, у зв’язку із вчиненням останніми  корупційних злочинів, передбачених ч.1 ст.369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі). За результатами розгляду відповідних кримінальних проваджень, судом затверджено угоди про визнання винуватості, до порушників застосовано кримінальне покарання у виді штрафу в розмірі по 8500 грн. кожному.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Так, упродовж 2017 року за результатами перевірок додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру внесено 9 актів прокурорського реагування та 3 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до апарату Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 194 звернення, із яких  вирішено 98 звернень. Заявники зверталися до місцевої прокуратури з наступних питань: досудового розслідування – 67 звернення, з них від учасників кримінального провадження – 50, на дії слідчих поліції – 18, а також одне звернення з питань виконання судових рішень. Упродовж 2017 року до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшов один запит на доступ до публічної інформації, який розглянуто та надано інформацію.
Прокуратура діє гласно. Упродовж  2017 року здійснено 54 виступи  у ЗМІ, в тому числі 15 – у друкованих та 24 – у мережі Інтернет. Також надіслано 9 інформацій про стан законності на території  Здолбунівського району в органи влади та місцевого самоврядування.
Інформація направляється відповідно до  ст. 6 Закону України  «Про прокуратуру» для відома та вжиття відповідних заходів у межах наданих законодавством повноважень.

 

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області