Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району в 2016 році

10 січня 2017

Прокуратурою упродовж 2016 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.
На території Здолбунівського району упродовж 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1133 відомості про кримінальні правопорушення, з них 7 щодо особливо тяжких або 1%, проти 4 (0,7%) за аналогічний період минулого року, 312 тяжких (45,2%), проти 189 (33,5%) за аналогічний період минулого року, 277 середньої тяжкості (40,1%), проти 258 (45,7%) за аналогічний період минулого року, 94 невеликої тяжкості (13,6%), проти 114 (20,2%) за аналогічний період минулого року.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2016 року на території Здолбунівського району вчинено 534 кримінальних правопорушення проти власності, що на 49,6% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 30 – проти життя і здоров’я особи, що на 43,4% менше ніж минулого року, 44 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 25,4% менше ніж минулого року, 7 – проти громадської безпеки, що на 41,7% менше ніж минулого року, 1 – проти громадського порядку та моральності, що на 90,9% менше ніж минулого року.
Упродовж вказаного періоду працівниками правоохоронних органів виявлено 12 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності проти 7 за минулий період, що вказує на посилення роботи на даному напрямку.

Слідчими СВ Здолбунівського відділення Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області упродовж 2016 року здійснювалось досудове розслідування у 1789 кримінальних провадженнях, у 656 з яких досудове розслідування закінчено: 146 – з обвинувальним актом направлено до суду, 2 – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру, 4 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 501 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 1005 кримінальних проваджень.

За вказаний період процесуальними керівниками місцевої прокуратури надано 102 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області, скасовано 9 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.

Протягом 2016 року забезпечено належний рівень підтримання державного обвинувачення в судах.

Так, працівниками місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення із прийняттям судових рішень у 167 кримінальних провадженнях, з них ухвалено 146 обвинувальних вироків.

Ефективним є застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, відповідно до вимог КПК України укладено 76 угод про примирення та про визнання винуватості.

Загалом, упродовж 2016 року працівниками місцевої прокуратури забезпечено участь у 278 судових засіданнях у кримінальних провадженнях.

Крім того, залишається активною робота щодо захисту прав і свобод дітей.

У 2016 році неповнолітніми скоєно 20 кримінальних правопорушень.

Упродовж року ювенальними слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області досудове розслідування здійснювалось у 29 кримінальних провадженнях, закінчено 20 кримінальних проваджень. До суду направлено з обвинувальним актом – 16 проваджень , у тому числі з угодами про примирення – 9, 1 провадження – закрито.

Окрім того, до Здолбунівського районного суду протягом 2016 року направлено 1 кримінальне провадження з клопотанням про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру, відносно неповнолітнього, який вчинив суспільно-небезпечне діяння до досягнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність.

Рецидиву злочинів серед неповнолітніх не допущено.

Протягом 2016 року місцевою прокуратурою пред’явлено 7 позовних заяв, з них: в порядку цивільного судочинства – 7 на загальну суму 34 тис. грн., в порядку кримінального – 5, у 3 справах забезпечено участь з метою захисту інтересів громадян.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Здолбунівською місцевою прокуратурою упродовж 2016 року проводилися перевірки додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру. За результатами перевірок внесено 13 актів прокурорського реагування (органу місцевого самоврядування – 3; кримінально-виконавчій інспекції – 2, підрозділу виконавчої служби – 1, інші органи та установи - 7), які розглянуто та задоволено, та 1 ообу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Зокрема, вивчено стан додержання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в органах державної влади, місцевого самоврядування, закладах охорони здоров'я, освіти, інших бюджетних установах, підприємствах, установах, організаціях державної та комунальної форми власності на території Здолбунівського району щодо наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів, за результатами чого виявлено ряд порушень, що стало підставою для складення 2 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ст.172-7 КУпАП, які розглянуті судом та задоволені.

Водночас, місцевою прокуратурою у зв’язку із виявленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства на території Здолбунівського району внесено 4 подання у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду яких 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вимоги за 2 поданнями задоволено частково, проведено службове розслідування, вжито заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, 1 подання перебуває на розгляді.

Упродовж поточного року до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 117 звернень, з них: 72 – з питань досудового розслідування, 4 – з питань представництва інтересів громадян або держави в суді, 1 – з питань участі у кримінальному провадженні в суді. За належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано понад 108 звернень. Задоволено 1 звернення.

До Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж 2016 року надійшло 4 запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», з яких прокуратурою розглянуто 2, 2 – надіслано іншим розпорядникам інформації.

Запитувалась інформація з кадрових питань (1 запит, який скеровано за належністю до регіональної прокуратури), та з питань досудового розслідування (3 запити).
Упродовж року місцевою прокуратурою здійснено 71 публікацію щодо висвітлення діяльності органів місцевої прокуратури. З них, підготовлено 2 виступи для органів місцевої влади щодо стану законності та правопорядку, 69 – виступів в засобах масової інформації, з них: 12 – у друкованих ЗМІ, 7 – електронних, 46 – у мережі інтернет.

Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про стан законності та правопорядку на території Корецького району у 2016 році

Упродовж 2016 року Корецьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури проводилась цілеспрямована і систематична робота з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та зміцнення стану законності на піднаглядній території.

За 2016 рік на території Корецького району зареєстровано 549 кримінальні провадження. Протягом 2016 року закінчено 321 кримінальних проваджень, з них: 239 – закрито,

82 - направлено до суду. Судом розглянуто 67 кримінальних проваджень.

Упродовж 2016 року зареєстровано 4 особливо тяжких злочини, 122 тяжких кримінальних правопорушень, 115 середньої тяжкості та 100 невеликої тяжкості.
У порівнянні з минулим роком спостерігається підвищення загального рівня злочинності на території Корецького району.

Проте, відбувається зменшення рівня злочинності по окремим категоріям злочинів. Зокрема, на 28,6% сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (з 7 до 5), на 37,5% знизилась кількість злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян (з 16 до 10), на 9,1% знизилась кількість злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Не виявлено жодного злочину пов’язаного із опором представникові влади, працівникові правоохоронного органу, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

Спостерігається зниження рівня злочинності неповнолітніх. Так, у 2016 році у провадженні Корецького ВП перебувало 6 кримінальне провадження вказаної категорії (за аналогічний період 2015 – 9).

Разом з тим, спостерігається ріст окремих категорій злочинів. На 100% зросла кількість злочинів проти правосуддя (з 2 до 4), на 100% зросла кількість злочинів проти громадського порядку (з 2 до 4), на 100% зросла кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 9 до 18),на 27,3% зросла кількість злочинів проти власності (з 219 по 172).

Знижено також кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення на 48% (з 50 до 26) та злочинів, вчинених групою осіб на 17,6% (з 17 до 14).

Між тим наявні окремі недоліки у боротьбі зі злочинністю, у зв’язку з чим Здолбунівською місцевою прокуратурою з іншими правоохоронними органами на цей час проводиться спільний аналіз причин негативних тенденцій за деякими напрямками роботи та за результатами їх буде обговорено на координаційній нараді, з метою розроблення спільних заходів щодо забезпечення законності на території Корецького району.

Протягом 2016 року відділом прокуратури надано 82 письмові вказівки слідчим Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області. Скасовано 3 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Корецьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури складено 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який судом розглянуто і задоволено, на винну особу накладено адміністративне стягнення у виді штрафу. Крім того, з метою усунення корупційних проявів до органів державної влади та місцевого самоврядування внесено 5 подань, які розглянуті і задоволені.

Прокуратурою спрямовано до суду 1 кримінальне провадження за вчинення корупційного злочину, яке розглянуте Корецьким районним судом з постановленням обвинувального вироку.

За 2016 рік Корецьким відділом місцевої прокуратури пред’явлено до суду 10 заяв на загальну суму 771,7 тис.грн., у тому числі: в порядку ст.45 ЦПК України, ст.128 КПК України пред’явлено 4 позови щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на суму 18,5 тис.грн.; 3 позови на 753,2 тис. грн. у сфері земельних відносин, а також забезпечена участь у 2 судових провадженнях щодо позбавлення батьківських прав.

За результатами розгляду судами вже задоволено 6 позовів на суму 142,3 тис.грн., рішення у яких набрали законної сили. Провадження по 1 позову закрито у зв’язку із добровільним відшкодуванням.

На виконанні Корецького ДВС перебувають 16 виконавчих проваджень у справах за позовами прокурорів.

Залишок невиконаних судових рішень на кінець 2016 року складав 113,77 тис. грн.

Корецьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури відновлено права власності територіальної громади на земельні ділянки загальною площею 7 га.
З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою щомісячно опрацьовується інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів району на предмет допущення заборгованості до державного та місцевих бюджетів, а також щодо інших фактів, які свідчать про порушення інтересів держави.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні інших примусових заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 7 актів реагування, які розглянуто і задоволено.

Протягом 2016 року відділом прокуратури надано 82 письмові вказівки слідчим Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області. Скасовано 3 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Інформація про стан законності на території Костопільського району у 2016 року

Костопільським відділом Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж 2016 року проведено відповідну роботу, спрямовану на зміцнення законності в районі, притягнення винних осіб до відповідальності (кримінальної, адміністративної, дисциплінарної та матеріальної), а також відшкодування збитків, завданих неправомірними діями таких осіб.

На території Костопільського району упродовж 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1013 відомостей про кримінальні правопорушення, з них 6 щодо особливо тяжких або 1%, проти 7 (1,4%) за аналогічний період минулого року, 194 тяжких (33,8%), проти 99 (18,1%) за аналогічний період минулого року, 257 середньої тяжкості (44,8%), проти 298 (54,5%) за аналогічний період минулого року, 117 невеликої тяжкості (20,4%), проти 143 (26,1%) за аналогічний період минулого року.

З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2016 року на території Костопільського району вчинено 421 кримінальних правопорушення проти власності, що на 26,4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 67 – проти життя і здоров’я особи, що на 23% менше ніж минулого року, 2 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 75% менше ніж минулого року, 6 – проти громадської безпеки, що на 33,3% менше ніж минулого року, 5 – проти громадського порядку та моральності, що на 25% більше ніж минулого року.

Слідчими СВ Костопільського відділу поліції ГУНП в Рівненській області упродовж 2016 року здійснювалось досудове розслідування у 1693 кримінальних провадженнях, у 722 з яких досудове розслідування закінчено: 160 – з обвинувальним актом направлено до суду, 11 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 550 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 898 кримінальних проваджень.

Протягом 2016 року забезпечено належний рівень підтримання державного обвинувачення в судах.

Так, працівниками Костопільського відділу місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення із прийняттям судових рішень у 165 кримінальних провадженнях, з них ухвалено 135 обвинувальних вироків.

Ефективним є застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, відповідно до вимог КПК України укладено 72 угоди про примирення та про визнання винуватості.

Загалом, упродовж 2016 року працівниками Костопільського відділу місцевої прокуратури забезпечено участь у понад 400 судових засіданнях у кримінальних провадженнях.
В апеляційному порядку оскаржено 11 незаконних судових рішень у кримінальних провадженнях.
Крім того, залишається активною робота щодо захисту прав і свобод дітей.

Зокрема, до суду направлено 11 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх. Не допущено рецидиву злочинів серед неповнолітніх.

Крім того, упродовж 2016 року прокурорами здійснено вступ у 6 справ щодо позбавлення батьківських прав.

Щодо стану застосування повноважень представництва в суді інтересів громадянина та держави, їх захисту при виконанні судових рішень Костопільським відділом місцевої прокуратури пред’явлено до суду 9 позовів на загальну суму 816 тис.грн.

За результатами розгляду судами задоволено 5 позовів на суму 39 тис. грн., рішення у яких набрали законної сили. Решта позовів перебувають на розгляді судів.
Для прикладу 20.07.2016 місцевою прокуртурою пред’явлено позов про розірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного між Костопільською міською радою та ПП «Авеліна» площею 3,4677 га, наданої для обслуговування нежитлових будівель та зобов’язання ПП «Авеліна» повернути вищевказану земельну ділянку до земель запасу Костопільської міської ради. Ціна позову становить 4 830 388,04 гривень. Даний позов розлянуто та задоволено судом у повному обсязі.

Крім того, 08.11.2016 місцевою прокуратурою пред’явлено позов в інтересах держави в особі Рівненської обласної державної адміністрації про зобов’язання ТОВ «Костопільський комбінат будівельних матеріалів» повернути Рівненській обласній державній земельну ділянку загальною площею 34 га, вартістю 754 800 грн., що була передана в оренду. На даний час позов перебуває на розгляді суду.

Також, працівниками Костопільського відділу здійснено 24 публікації щодо висвітлення діяльності місцевої прокуратури.
Упродовж 2016 року до Костопільського відділу місцевої прокуратури надійшло 108 звернень. За належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання направлено 47 звернень, надано роз’яснення у 57 зверненнях, виключено з обліку звернень, у зв’язку із внесення відомостей до ЄРДР 8 звернень, 4 звернення повернуто заявникам.

Крім того, до Костопільського відділу надійшло 3 запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», з яких прокуратурою розглянуто та надано роз’яснення по 2 запитам, 1 запит скеровано за належністю.

Костопільським ВП ГУНП у Рівненській області забезпечено досудове розслідування у 160 кримінальних провадженнях стосовно 162 осіб у яких прокурорами затверджені обвинувальні акти та скеровані для розгляду до суду.

Прокурорами Костопільського відділу перевірено законність закриття слідчими 542 кримінальних проваджень.

Упродовж 2016 року вживалися організаційно-практичні заходи щодо запобігання і протидії корупції.

Так, забезпечено належне процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, передбачені статтями 191, 364, 366 КК України.

Окрім того, працівниками Костопільського відділу місцевої прокуратури проводилися перевірки додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, за результатами яких внесено 6 вказівок.

Також підготовлено та внесено до суду в порядку ст.537, 539 КПК України 3 подання про заміну покарання відповідно до ч.5 ст. 53 КК України, у зв’язку з несплатою засудженими покарання у виді штрафу.

Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району у 2016 року

Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури упродовж 2016 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Так, прокуратурою здійснено ряд наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано у Острозькому районі 386 кримінальних провадження та в м.Острог 231 кримінальне провадження.
Рівень кримінальних правопорушень у м.Острог та Острозькому районі є значно нижчим від загальнодержавного та від загальнообласного.
Розкриття злочинів у місті складає 48%, в районі -40%, що значно вище середньо обласного (26,8%).

Відбувається зменшення рівня злочинності по певних категоріях злочинів. Зокрема, менше вчинено злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, грабежів, у сфері незаконного обігу наркотиків, проти волі, честі та гідності особи.

Разом з тим, дещо зросла кількість злочинів проти життя та здоров’я особи - з 57 до 60. Ріст цієї категорії відбувся у місті Острог. Слід зазначити, що переважна кількість злочинів проти життя та здоров’я особи – це справи приватного обвинувачення, значна кількість яких в подальшому закривається у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення. Однак, у 2016 році вчинено 1 умисне вбивство та 1 вбивство через необережність (обидва в м. Острог) та 2 тяжкі тілесні ушкодження (обидва в Острозькому районі).

Значно збільшилася кількість крадіжок: в м.Острог – з 47 до 65, а в Острозькому районі – з 71 до 113. У 2016 році в м. Острог вчинено два розбої.

Турбує те, що вдвічі, з 16 до 32 зросла кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини.

У м. Острог збільшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми – з 0 до 4. В Острозькому районі неповнолітніми вчинено 2 кримінальних правопорушення проти 7 у 2015році. Разом з тим, не допущено вчинення підлітками повторних злочинів.

Прокурорськими працівниками Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 79 письмових вказівок слідчим Острозького ВП ГУНП в області, погоджено 14 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (11– про тримання під вартою, 3 – про домашній арешт), понад 80 клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (тимчасовий доступ до речей і документів, арешт майна), перевірено законність закриття понад 300 кримінальних проваджень, скасовано 29 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено 6 кримінальних правопорушень раніше не облікованих органами поліції. Також процесуальними керівниками затверджено та скеровано до суду 97 обвинувальних актів (з них –31 з угодами про примирення, 6 – з угодами про визнання винуватості), 3 клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 2 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру та 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Працівниками Острозької відділу Здолбунівської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді судом 79 кримінальних проваджень, за результатами розгляду яких судом винесено 66 вироків та 13 ухвал, а також забезпечено участь у розгляді 67 справ з питань, пов’язаних із виконанням вироків, застосуванням, продовженням та припиненням примусових заходів медичного і виховного характеру.

За вказаний період кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, виправдувальні вироки не виносилися, отже, порушень конституційних прав громадян не допущено.

Слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям 14.10.2014 нового Закону України «Про прокуратуру» суттєво обмежено повноваження прокурора поза сферою кримінальної юстиції, повноваження прокурорами реалізуються виключно у сфері представництва інтересів громадян і держави в суді у конкретних випадках, перелік яких встановлений законом.

З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою систематично опрацьовується інформація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, а також оприлюднена у ЗМІ.

Упродовж 2016 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури пред’явлено до суду 10 позовних заяв. З них - у сфері земельних відносин 7 позовних заяв щодо приведедення у відповідність законодавству розміру орендної плати за договорами оренди земельних ділянок та збільшення розміру надходжень до місцевих бюджетів. Судом задоволено 4 позовні заяви, інші перебувають на розгляді. Також судом задоволено 2 позовні заяви, пред’явлені в порядку ст.128 КПК України щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на суму 6 тис.грн.

Упродовж 2016 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури внесено 2 подання в сільські ради Острозького району у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за виявленими фактами порушення вимог антикорупційного законодавства щодо урегулюванням конфлікту інтересів та не вжиття заходів щодо недопущення будь-якої можливості його виникнення. Подання розглянуті та задоволені. Органами місцевого самоврядування прийнято відповідні рішення, положення та визначено відповідальних осіб щодо запобігання корупції, 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Упродовж 2016 року Острозьким відділом Здолбунівської місцевої прокуратури за результатами здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та застосуванні примусових заходів внесено 11 актів реагування у різні піднаглядні об’єкти, 10 з яких розглянуто та задоволено, 4 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності у виді звільнення та оголошення догани.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до Острозької відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 53 звернення, вирішено 51 звернення, з яких задоволено – 4. У порівняні з 2015 роком має місце тенденція до зменшення звернень громадян.

В той же час позбавлення прокуратури функції так званого загального нагляду не зменшило кількості надходження звернень з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів. Це стало причиною тому, що 32 звернення скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

При цьому слід зауважити, що незважаючи на зміну повноважень органів прокуратури, у зв’язку із набранням чинності Законів України «Про прокуратуру» та «Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя», значна частина громадян, які звертаються до органів прокуратури, продовжують вимагати захистити або поновити свої права у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. У таких випадках працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення громадян за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Прокуратура діє гласно. Упродовж 2016 року Острозьким відділом здійснено 7 виступів у друкованих ЗМІ. Також надіслано 6 інформацій про стан законності на території Острозького району та міста Острога в органи влади та місцевого самоврядування.