Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про стан законності на території Здолбунівського району

03 квітня 2013

Прокуратурою району упродовж 2012 року відповідно до сучасних вимог вживались системні заходи щодо забезпечення належної організації роботи, підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності в умовах законодавчих змін.

Так, унаслідок вжитих скоординованих заходів (проведено 4 координаційні наради за участю керівників правоохоронних органів) на території Здолбунівського району не відбувся ріст злочинності (-18%), у тому числі тяжких злочинів. Менше вчинено тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок особистого майна. Зменшилась на 56,8% кількість злочинів, вчинених у групі.

За вказаний період старшим слідчим прокуратури району закінчено розслідуванням 9 кримінальних справ, які скеровані до суду для розгляду по суті з обвинувальними висновками.

За наслідками проведених упродовж 2012 року перевірок прокуратурою району порушено 3 кримінальні справи з ознаками корупції, по яких завершено досудове слідство.

Здолбунівським районним судом розглянуто 5 адміністративних справ про корупційні правопорушення (2 за складеними протоколами прокурором) за результатами розгляду яких правопорушників піддано адміністративним стягненням.

Упродовж 2012 року при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів прокуратурою району порушено 7 кримінальних справ, які скеровані до суду, опротестовано 97 незаконних рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 113 службових осіб органів влади та місцевого самоврядування, у тому числі 38 осіб органів державного контролю, 54 службові особи підприємств, установ та організацій. За прокурорського втручання відшкодовано 2 млн. грн.

Кримінально-карані діяння виявлялись у сферах земельних правовідносин, про охорону праці, про державну та комунальну власність при виконанні судових рішень.

На розгляд міжвідомчих нарад, проведених за участю керівників правоохоронних органів та органів державного контролю, винесені питання стану додержання законності у діяльності контролюючих органів району, додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні громадян та посадових осіб до адміністративної відповідальності, додержання вимог законодавства з питання захисту прав і свобод дітей, у сфері пенсійного забезпечення, про бюджетну систему, додержання вимог законів при поводженні з відходами.

На даний час увагу прокуратури району зосереджено на проблемах практичного упровадження положень нового Кримінального процесуального кодексу України, змін до Закону України «Про прокуратуру», веденню Єдиного реєстру досудових розслідувань та іншого законодавства, що визначає основні засади прокурорсько-слідчої діяльності. Додаткових зусиль потребує налагодження належної реалізації прокурорами повноважень процесуального керівництва досудовим розслідуванням, спрямування роботи у кримінальному провадженні на дотримання розумних строків та конституційних прав громадян.