Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про результати діяльності Здолбунівської окружної прокуратури упродовж І півріччя 2022 року

28 липня 2022

Протягом  І півріччя 2022 року окружною прокуратурою спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Так, за участі керівників органів влади та місцевого самоврядування проведено 1 координаційну нараду керівників Здолбунівського, Гощанського, Корецького, Костопільського, Острозького районів та м. Острога. На координаційній нараді обговорювались питання стану запобігання і протидії злочинності, в тому числі підліткової, та визначались відповідні скоординовані заходи.

Водночас, наявний ріст особливо тяжких кримінальних правопорушень у окремих територіальних громадах Рівненського району: (Бабинська – 2 проти 1, Здолбунівська – 5 проти 2, Малинська – 1 проти 0, Малолюбашанська – 11 проти 1).

У звітному періоді зросла кількість вчинених правопорушень проти життя та здоров'я особи таких територіальних громадах у Головинській – 2 (1, у 2 рази), Деражненській – 7 (2, у 3,5 рази), Малинській – 4 (0), Малолюбашанська – 7 (5, +40,0%), Мізоцькій – 7 (4, +75,0%). З них умисні вбивства – 4 (Бабинська, Малинська – по 1, Здолбунівська – 2).

Спільними зусиллями правоохоронців помітно підвищено ефективність протидії злочинам проти довкілля, у тому числі щодо незаконної порубки лісу та протиправного використання надр, корупційним кримінальним правопорушенням та злочинам пов’язаним зі збутом наркотичних та психотропних  засобів.

При цьому, завдяки вжитим заходам судами району у липні поточного року вже засуджено 2 «прихильників руського міра» за ст.111-1 КК України.

Прокурорами упродовж 6 місяців 2022 року здійснювалося процесуальне керівництво у 4 729 кримінальних провадженнях, у 1 198 з яких досудове розслідування закінчено: 339 з обвинувальними актами направлено до суду, 14 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру – 2, 815 – закрито. Станом на 30.06.2022 у залишку перебувало 2429 кримінальних проваджень.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 25 угод про примирення та 47 про визнання винуватості.

На належному рівні прокурорами Здолбунівської окружної прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях.

Зокрема, протягом 6 місяців 2022 року скеровано до суду 1 кримінальне провадження у сфері земельних відносин, у бюджетній сфері – 3, про корупційні правопорушення – 17, у сфері незаконних оборудок з лісом – 6, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та прекурсорів – 4 (ст.307 КК України).

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 440 письмових вказівок слідчим, погоджено 43 клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (24 – про тримання під вартою, 14  – про домашній арешт, 5 – про особисте зобов’язання), скасовано 65 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено 28 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції, за результатами досудового розслідування якого до суду скеровано 12 обвинувальних актів. 

Працівниками окружної прокуратури забезпечено участь у 388 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 119 та у 108 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 6 місяців 2022 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» 3 подання, за результатами розгляду 4 з яких, вимоги за поданнями задоволено, проведено службові розслідування, 2 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 15 адміністративних справах, за результатами розгляду яких судами 4 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Завдяки вжитим Здолбунівською окружною прокуратурою додатковим заходам організаційно-практичного та координаційного характеру, упродовж І півріччя 2022 року вдалось суттєво активізувати виявлення, розкриття та розслідування кримінальних корупційних правопорушень. Зокрема, за процесуального керівництва прокурорів окружної прокуратури, слідчими підрозділами відповідних територіальних відділень поліції на підвідомчій окружній прокуратурі території завершено досудове розслідування із направленням до суду обвинувальних актів у 16 кримінальних провадженнях за фактами вчинення корупційних злочинів. За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії, 10 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності та призначено покарання у межах санкцій відповідних статтей Кримінального кодексу України.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Зокрема, у І півріччі 2022 році окружною прокуратурою Упродовж 6 місяців 2022 року пред’явлено 14 позовів на суму 4,3 млн грн., з них: з питань земельних відносин - 3 позови на суму 1,9 млн грн., у бюджетній сфері - 5 позовів на суму 469 тис грн, з питань державної та комунальної власності – 5 позовів на суму 1,7 млн грн.

Судами задоволено 6 позовів на суму 1759 тис грн., з них: з питань земельних відносин – 1 позов на суму 79 тис грн., у бюджетній сфері - 2 позови на суму 109 тис грн, з питань державної та комунальної власності – 2 позови на суму 1,5 млн грн.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню, становить 1826 тис грн,  реально виконано судових рішень на суму 955 тис грн, що становить 52 %, при середньому по державі 43,4 %.

В порядку відомчого контролю внесено та задоволено 5 скарг на бездіяльність державних виконавців.

Крім того, пред’явлено 4 позови на суму 16 868 тис. грн. Судом задоволено1 позов на суму 50 тис. грн. Повернуто у державну власність 0,4 га землі. Реально виконано судове рішення на суму 664 тис. грн. або на 76 %.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, окружною прокуратурою внесено 17 актів прокурорського реагування, які розглянуто та задоволено. До відповідальності притягнуто 8 посадових осіб, внесене відомості до ЄРДР – 2.

Впродовж І півріччя 2022 року до апарату Здолбунівської окружної прокуратури надійшло 116 звернень, з яких вирішено 65, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання надіслано 41.

Протягом вказаного періоду проведено 1 виступ щодо стану законності та правопорядку в органах місцевої влади та 178 виступів в засобах масової інформації, з яких 19 – у друкованих ЗМІ, 56 – електронних, 98 – у мережі інтернет. Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області