Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про результати діяльності Здолбунівської окружної прокуратури упродовж 2022 році

08 лютого 2023

Протягом 2022 року окружною прокуратурою спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Так, за участі керівників органів влади та місцевого самоврядування проведено 2 координаційні наради керівників  правоохоронних органів. На координаційних нарадах обговорювались питання стану запобігання і протидії злочинності, забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, стабілізації криміногенної ситуації та захисту інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних посягань, насамперед пов’язаним із наданням відсічі збройній агресії російської федерації.

Активно продовжують роботу, створені наказами керівника окружної прокуратури, три міжвідомчі робочі групи у сфері протидії злочинності на окремих її напрямах, таких як запобігання, виявлення і припинення кримінальних правопорушень у сфері використання надр, лісових ресурсів та інших кримінальних правопорушень проти довкілля, у бюджетній сфері та корупційних кримінальних правопорушень та у сфері земельних правовідносин.

Завдяки вжитим скоординованим заходам на окремих напрямах намітилась тенденція щодо зниження рівня злочинності.

Водночас, наявний ріст особливо тяжких кримінальних правопорушень у окремих територіальних громадах Рівненського району:  (Бабинська – 2 проти 0, Гощанська – 7 проти 2, Здолбунівська – 4 проти 1, Малинська – 1 проти 0, Малолюбашанська – 22 проти 1, Соснівська – 1 проти 0).

Також кількість облікованих тяжких кримінальних правопорушень зросла у окремих територіальних громадах Рівненського району: Бабинська – 25 (16, +56,3%), Березнівська – 81 (44, +84,1%), Бугринська – 8 (7,+14,3%), Великомежиріцька – 23 (12, +91,7%), Гощанська - 61 (52, +17,3%), Корецька – 100 (57, +75,4%), Костопільська  - 117 (92,+27,2%), Малинська – 13 (8, +62,5%), Острозька – 86 (67, +28,4%).

Покращено роботу з протидії злочинам на окремих пріоритетних напрямках: в сфері незаконного обігу наркотичних засобів – до суду передано 52 обвинувальні акти, з них: 7 – за ст. 307 КК України та 45 – за ст. 309 КК України,                (2021 – 6/25); у бюджетній сфері – скеровано 6 обвинувальних актів (2021 – 4);  у сфері протидії корупції – 26 (2021 – 21).

Окружною прокуратурою, активізовано роботу по виявленню кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності.

Зокрема, за 12 місяців 2022 року до суду з обвинувальним актом скеровано 1 кримінальне провадження за ч. 1 ст. 199 КК України. Також, у провадженні СВ ВП №6 (м. Здолбунів) Рівненського РУП ГУНП в області перебуває кримінальне провадження № 12022181130000236 від 17.08.2022 за ч.ч. 1, ч. 3 ст. 199 КК України, в якому 19.08.2022 та 17.11.2022 відповідно оголошено про підозру 2 особам.

В умовах триваючої збройної агресії, на території, піднаглядній окружній прокуратурі, обліковано 3 злочини щодо колабораційної діяльності (Здолбунівська територіальна громада - 2, Малолюбашанська територіальна громада– 1), які скеровано до суду з обвинувальними актами.

Завдяки вжитим заходам значно активізовано роботу з питань запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від мобілізації на території району.

Так, до суду з обвинувальними актами скеровано 9 кримінальних провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого     ст. 336 Кримінального Кодексу України, за фактом ухилення від призову за мобілізацією.

Новим пріоритетним напрямом в діяльності органів прокуратури у 2022 році стало питання протидії домашньому насильству.

Завдяки чому, упродовж минулого року до суду з обвинувальними актами скеровано 35 кримінальних проваджень у вказаній сфері.

Також, упродовж 2022 року проведено вивчення дотримання законодавства у сфері використання будівель та споруд цивільного захисту населення, додержання вимог законодавства при їх відчуженні або наданні в оренду, забезпечення їх збереження за функціональним призначенням та утримання у стані, що відповідає встановленим вимогам і стандартам в розрізі використання та утримання споруд цивільного захисту на території району.

Так, за результатами моніторингу судового рішення, у зв’язку з наявністю підстав для вжиття заходів представницького характеру, Здолбунівською окружною прокуратурою до Рівненського апеляційного суду подано апеляційну скаргу на рішення Корецького районного суду, яким визнано право власності на приміщення, яке є протирадіаційним укриттям. За результатами судового розгляду, рішення суду першої інстанції скасовано, в позові відмовлено.

Прокурорами упродовж 2022 року здійснювалося процесуальне керівництво у 6 651 кримінальному проваджені, у 2 675 з яких досудове розслідування закінчено: 762 - з обвинувальними актами направлено до суду, 25 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 6 - з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру, 93 – клопотань про закриття кримінальних проваджень  у зв’язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, 1789 – закрито. Станом на 31.12.2022 у залишку перебувало 3088 кримінальних проваджень.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 37 угод про примирення та 108 про визнання винуватості.

На належному рівні прокурорами Здолбунівської окружної прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях.

Зокрема, протягом 2022 року скеровано до суду 4 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин, у бюджетній сфері – 6, про корупційні правопорушення – 24, у сфері незаконних оборудок з лісом – 15, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та прекурсорів – 7 (ст.307 КК України) та 4 – у сфері надрокористування, у тому числі незаконного обігу бурштину – 2.

Також, в ході опрацювання рішень органів місцевого самоврядування, окружною прокуратурою виявлено 3 факти порушення вимог земельного законодавства, а саме набуття земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації, які перебувають у провадженні територіальних підрозділів Національної поліції.

При здійсненні нагляду за додержанням законів органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 747 письмових вказівок слідчим, погоджено 90 клопотань про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (46 – про тримання під вартою, 33 – про домашній арешт, 11 – про особисте зобов’язання), скасовано 116 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено 30 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції, за результатами досудового розслідування якого до суду скеровано 12 обвинувальних актів. 

Працівниками окружної прокуратури забезпечено участь у 881 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких із ухваленням обвинувального вироку – 445 та у 195 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку.

У 2022 році набрав законної сили вирок Острозького міськрайонного суду, яким засуджено винну особу до 15 років позбавлення волі.

Також, набрав законної сили вирок у кримінальному провадження щодо розбійного нападу та подальшого вбивства пенсіонерки з Гощанщини (11 років 6 місяців позбавлення волі).

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, упродовж 2022 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» 7 подань, за результатами розгляду яких 6 задоволено, 2 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а також вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 20 адміністративних справ, за результатами розгляду яких 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, решта справ перебувають на розгляді.

Завдяки вжитим Здолбунівською окружною прокуратурою додатковим заходам організаційно-практичного та координаційного характеру, упродовж 2022 року вдалось суттєво активізувати виявлення, розкриття та розслідування кримінальних корупційних правопорушень. Зокрема, за процесуального керівництва прокурорів окружної прокуратури, слідчими підрозділами відповідних територіальних відділень поліції на підвідомчій окружній прокуратурі території завершено досудове розслідування із направленням до суду обвинувальних актів у 24 кримінальних провадженнях за фактами вчинення корупційних злочинів. За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії, 18 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності та призначено покарання у межах санкцій відповідних статтей Кримінального кодексу України.

Досягнуто позитивних результатів представницької діяльності.

Зокрема, у 2022 році окружною прокуратурою пред’явлено позовних заяв на суму 391 984 тис.грн., зокрема: в бюджетній сфері 8 на 1629 тис.грн., з питань державної та комунальної власності – 9 на суму 50 160 тис.грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища 5 на 190 тис.грн., з питань земельних відносин – 10 на суму 340 184  тис.грн.

Зокрема, 21.07.2022 до Здолбунівського районного суду подано позов в інтересах держави в особі Рівненської районної державної адміністрації – Рівненської районної військової адміністрації про усунення перешкод у користуванні майном, шляхом визнання незаконним та скасування рішення, визнання державного акта на право приватної власності на землю недійсним та повернення земельної ділянки історико – культурного призначення площею 0,668 га, вартістю 3 172 054,32 грн., у державну власність.

Судами задоволено 24 позовів на загальну суму 7 263 млн.грн., зокрема, в бюджетній сфері – 4 на 239 тис.грн., з питань державної та комунальної власності – 4 на суму 1 571 тис. грн., з питань земельних відносин – 3 на суму 4 742 млн.грн.

 В сфері представницької діяльності забезпечено розгляд Костопільським районним судом позову Здолбунівської окружної прокуратури про стягнення шкоди завданої незаконною порубкою лісу на загальну суму 343 тис. гривень.

Також, забезпечено виконання рішень судів на загальну суму                            1 947 млн.грн.

З початку року окружною прокуратурою в порядку відомчого контролю подано 12 скарг на бездіяльність державних виконавців районних відділів ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, які розглянуто та задоволено.

Крім того, пред’явлено 7 позовних заяв на загальну суму 16,9 млн.грн. в сфері охорони дитинства, судами задоволено 4 позови на суму 16,9 тис.грн.

Виконано рішень судів за позовами прокурора на суму 664 тис. грн            

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, окружною прокуратурою внесено 7 актів прокурорського реагування, які розглянуто та задоволено. До відповідальності притягнуто 1 посадову особу.

Впродовж 2022 року до апарату Здолбунівської окружної прокуратури надійшло 214 звернень, з яких вирішено 110, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання надіслано 90.

Протягом вказаного періоду проведено 2 виступи щодо стану законності та правопорядку в органах місцевої влади та 277 виступів в засобах масової інформації, з яких 31 – у друкованих ЗМІ, 67 – електронних, 170 – у мережі інтернет. Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області