Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Інформація про результати діяльності Здолбунівської місцевої прокуратури на території підпорядкованих районів у першому півріччі 2018 року

12 липня 2018

Протягом І півріччя 2018 року місцевою прокуратурою спрямовувалися зусилля на розв’язання проблемних питань прокурорської діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Так, проблеми протидії злочинності та корупції обговорювалися на 5 координаційних нарадах керівників правоохоронних органів.

Скоординовані зусилля правоохоронних органів дали позитивний результат. Зокрема,  2018 році на 17% менше обліковано кримінальних правопорушень – 963 проти 1160. Зменшилось число вчинених тяжких правопорушень, правопорушень середньої  та невеликої тяжкості.

Менше злочинів вчинено неповнолітніми,  особами, які раніше вчиняли правопорушення,  групою осіб, в   стані алкогольного сп'яніння. 
Значно покращився стан розкриття кримінальних правопорушень. Так, якщо  в січні поточного року розкриття по Здолбунівській місцевій прокуратурі складало в середньому 34,7% , то   в червні – 56,2% (+21,5%). 

Крім того, проведено оперативну наради за підсумками роботи місцевої прокуратури за 1 квартал 2018 року. Заслухано стан розслідування у  понад 200 кримінальних провадженнях. На усунення недоліків, допущених слідчими при проведенні досудового розслідування внесено 23 листи, з яких 20 розглянуто, двох слідчим   притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 

При здійсненні нагляду за додержанням законів, органами, що проводять досудове слідство, у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 347 письмових вказівок слідчим піднаглядних територіальних підрозділів Національної поліції в області, погоджено 39 клопотань слідчих про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (16 – про тримання під вартою, 9 – про домашній арешт, 14 – про особисте зобов’язання), скасовано 39 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, з яких 3 з обвинувальним актом скеровано до суду, виявлено 8  кримінальних правопорушень, раніше не облікованих органами поліції.  

Процесуальними керівниками скеровано до суду 311обвинувальних актів.

Ефективним залишається застосування інституту укладання угод у кримінальному провадженні. Зокрема, укладено 60 угод про примирення та 54 про визнання винуватості, що становить 37%.

Судами обвинувальні акти не повертались.

Підтримано державне обвинувачення із прийняттям судових рішень у 283 кримінальних провадженнях.  

З метою вжиття передбачених ст.ст.254, 257 КУпАП заходів, місцевою прокуратурою у 2018 році скеровано до Управління захисту економіки в Рівненській області матеріали за 23 фактами вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, (за результатами розгляду яких складено та скеровано до суду 9 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією). 

Забезпечено участь у розгляді районними судами 26 протоколів про адміністративні правопорушення, які складено іншими уповноваженими органами. За результатами розгляду осіб не притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами виявлених фактів порушення вимог антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою у 2018 року внесено у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» 20 подання, 2 з яких розглянуто та задоволено частково, проведено службове розслідування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 осіб, 16 подань перебувають на розгляді.

Протягом 6 місяців 2018 року пред’явлено 21 позов на суму 10,85 млн.грн., з них: у бюджетній сфері – 332 тис.грн., у сфері управління державним та комунальним майном – 1005 тис. грн., з питань земельних відносин на суму 9486 тис. грн.,  у сфері охорони навколишнього природного середовища – 21 тис.грн., відшкодування шкоди, заподіяної злочинами – 2 на 17 тис.грн., а також у кримінальному судочинстві – 11 на 120 тис.грн. 

Судами розглянуто 23 позовних заяв на суму 5245 тис.грн., з них задоволено 14 на 2705 тис.грн., добровільно відшкодовано 9 на суму 2540 тис.грн.

Реально виконано рішень судів органами ДВС за позовами прокуратури, у підпорядкованих місцевій прокуратурі районах, на загальну суму 6414 тис.грн. (66%).

Внесено 12 скарг на бездіяльність державних виконавців, які розглянуто та задоволено.

У сфері захисту прав і свобод дітей заявлено 5 позовів на загальну суму 1220 тис.грн., з яких 3 на суму 806 тис.грн. задоволено.  

Внесено 8 документів реагування щодо профілактики правопорушень в дитячому середовищі та при виконанні судових рішень у кримінальних справах відносно неповнолітніх, за результатами розгляду яких 3 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 
У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 24 акти прокурорського реагування, які розглянуто та задоволено. До відповідальності притягнуто 17 посадових осіб. 

Впродовж 6 місяців 2018 року до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 188 звернень, з яких вирішено 93, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано 94. Задоволено 2 звернення.

На особистому прийомі працівниками прокуратури прийнято 68 звернення громадян.

Протягом вказаного періоду проведено 22 виступи для органів місцевої влади щодо стану законності та правопорядку та 144 виступи в засобах масової інформації, з яких 45 – у друкованих ЗМІ, 43 – електронних, 54 – у мережі інтернет. Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства. 

На виконання ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» керівником місцевої прокуратури 6 разів інформувалося населення про результати діяльність Здолбунівської місцевої прокуратури на відкритих пленарних засіданнях відповідних рад.  

Керівник місцевої прокуратури 
Г. Нижник