Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

До уваги жителів Гощанщини: Верховна Рада України встановила відповідальність за порушення правил карантину

20 березня 2020

17.03.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Вказаним законодавчим актом Верховна Рада України встановила адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей та підвищила кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею  443, відповідно до якої встановлено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Порушення вищевказаної норми тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, викладено в новій редакції статтю 325 Кримінального кодексу України. Згідно частини першої вказаної статті, кримінальна відповідальність настає за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

За вчинення вказаного злочину передбачено покарання у виді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відповідно до частини другої вказаної статті, за ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Гощанський відділ Здолбунівської місцевої прокуратури закликає громадян дотримуватися правил щодо карантину людей та санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області