Здолбунівська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

До 8 років ув’язнення загрожує експрацівниці банку, яка привласнила майже півмільйона гривень

16 травня 2023

Прокурори Костопільського відділу Здолбунівської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Костополя, яку обвинувачують у несанкціонованій зміні інформації, яка обробляється в комп’ютерах, автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має доступ до неї, що заподіяло значну шкоду, а також у підробці документів на переказ, їх використанні, привласненні чужого майна у великих розмірах та легалізації цих доходів (ч. 1, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 200, ч. 3, ч. 4 ст. 191, ч. 1, ч. 2 ст. 209 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 42-річна жінка, перебуваючи на посаді контролера-касира філії державного банку в Костополі, не маючи дозволу клієнта банку, незаконно втручалася в роботу електронно-обчислювальних машин банку, відкривала рахунки, підробляла платіжні документи на переказ та в подальшому використовувала їх для зняття готівки через касу банку. Своїми діями жінка привласнила майже 500 тис. грн, та вивела їх в неконтрольовану готівку, легалізувавши таким чином дохід, одержаний злочинним шляхом.

Наразі жінка перебуває у міжнародному розшуку і буде взята під варту після затримання у будь-якій країні.

Обвинувальний акт скеровано до Костопільського районного суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування за спеціальною процедурою здійснювали слідчі ВП №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу ВПК в області ДКП НП України та УСБУ в Рівненській області.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк  від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Здолбунівської окружної прокуратури
Рівненської області