Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Чи повинні запити державних органів розглядатися відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»?

21 червня 2019

Як зазначено в Законі України «Про доступ до публічної інформації», сфера його дії « не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій….». Крім того, запитувачі інформації в Законі визначені як «фізичні, юридичні особи об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень.

Виходячи з цього вимоги державних органів та інших суб’єктів владних повноважень не можуть розглядатися за процедурою розгляду запитів згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації». У таких випадках мають застосовуватися норми законодавства, що регулює статус  і компетенцію відповідного суб’єкта владних повноважень.

Отже, запити державних органів, інших суб’єктів владних повноважень не можуть надсилатися і розглядатися згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Разом з тим, повідомляємо, що у Здолбунівській місцевій прокуратурі, юрисдикція якої поширюється на Корецький район створено спеціальну електронну поштову адресу: public.zdolbuniv@pro.gov.ua, для отримання запитів на публічну інформацію та надання запитувачам відповідей на запити на інформацію в електронному вигляді.

Корецький відділ
Здолбунівської місцевої прокуратури