Здолбунівська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Zdolbuniv

Антикорупційні заходи місцевої прокуратури продовжуються

28 січня 2021

Здолбунівською місцевою прокуратурою продовжується активне використання визначених антикорупційним законодавством України повноважень спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

Втілення відповідних повноважень спрямоване на виявлення фактів корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, процесуальне забезпечення невідворотності покарання винних осіб, поновлення порушених інтересів держави, відшкодування збитків, завданих корупційними правопорушеннями, виявлення і усунення причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Так, упродовж 2020 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою внесено у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» 37 подань, за результатами розгляду яких вимоги за усіма поданнями на даний час задоволено, проведено службові розслідування, 18 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 1 незаконну закупівлю за бюджетні кошти на суму 724 тис.грн., вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, місцевою прокуратурою у 54 випадках зібрані матеріали скеровано до управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 53 адміністративних справ. За результатами розгляду судами 34 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, решта справ перебувають на розгляді.

Завдяки вжитим Здолбунівською місцевою прокуратурою додатковим заходам організаційно-практичного та координаційного характеру, у 2020 році вдалось суттєво активізувати виявлення, розкриття та розслідування кримінальних корупційних правопорушень. Зокрема, за процесуального керівництва прокурорів місцевої прокуратури, слідчими підрозділами відповідних територіальних відділень поліції на підвідомчій місцевій прокуратурі території завершено досудове розслідування із направленням до суду обвинувальних актів у 16 кримінальних провадженнях за фактами вчинення корупційних злочинів. За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії, 11 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності та призначено покарання у межах санкцій відповідних статтей Кримінального кодексу України.

Матеріали Здолбунівської місцевої прокуратури
Рівненської області