Зробити стартовою    E-mail

На спільній нараді у Корецькому відділі Здолбуніської місцевої прокуратури обговорено стан протидії підлітковій злочинності в районі

У Корецькому відділі Здолбунівської місцевої прокуратури 23.08.2017 на спільній нараді під головуванням заступника керівника Здолбунівської місцевої прокуратури і за участі начальників Корецького відділення поліції Костопільського відділу поліції ГУНП в Рівненській області та органів державної влади в Корецькому районі Рівненської області обговорено стан протидії та профілактики підліткової злочинності за 8 місяців 2017року у Корецькому районі Рівненської області.

Як відзначив головуючий наради – заступника керівника Здолбунівської місцевої прокуратури Толочик Павло Ігорович, стан підліткової злочинності завжди викликає занепокоєність, а негативна тенденція до росту рівня злочинності серед неповнолітніх у Корецькому районі Рівненської області й обумовила необхідність проведення заходу в такому форматі задля пошуку нових засобів для її попередження.

Згідно статистичних даних, упродовж 8 місяців 2017 року рівень дитячої злочинності у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у Корецькому районі Рівненської області зріс на 1100% - 12 проти 1 у минулому році. Питома вага злочинів, вчинених неповнолітніми, вища ніж в середньому по державі і складає 11,9% (по Україні - 3,2%). У структурі дитячої злочинності найбільше вчинено кримінальних правопорушень проти власності, а саме крадіжки (11) та умисне пошкодження ліній зв’язку(1). Спостерігається ріст кількості тяжких злочинів вчинених неповнолітніми (0 до 6, або на 600% ). Відбулося збільшення кількості злочинів, вчинених у змішаній групі разом з неповнолітніми (з 0 до 1, або на 100% ).

Причинами цього, на думку заступника керівника Здолбунівської місцевої прокуратури, є не лише проживання дітей у несприятливому сімейному оточенні, виховання у неблагополучних сім’ях, де батьки неналежно виконують свої батьківські обов’язки, але і в деякій мірі послаблення профілактичної роботи з боку відповідальних осіб органів поліції, пробації, формальний соціальний супровід, а також залишення «важких підлітків» поза увагою педагогів.

За підсумками наради, з урахуванням висловлених усіма учасниками пропозицій, розроблено ряд заходів, спрямованих на поліпшення криміногенної ситуації у підлітковому середовищі, сприяння неповнолітніми у реалізації їх законних прав та інтересів.

 

Прокурор Корецького відділу
Здолбунівської місцевої прокуратури
Р. Шрамович


@ 2013-2015
Здолбунівська місцева прокуратура

35700, вул. Княгині Ольги, 36
Телефон:
Факс: