Зробити стартовою    E-mail

Заходи щодо запобігання і протидії корупції продовжуються

Здолбунівською місцевою прокуратурою продовжується активне використання визначених антикорупційним законодавством України повноважень спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

Втілення відповідних повноважень спрямоване на виявлення фактів корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, процесуальне забезпечення невідворотності покарання винних осіб, поновлення порушених інтересів держави, відшкодування збитків, завданих корупційними правопорушеннями, виявлення і усунення причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Так, упродовж 7 місяців 2017 року, у зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою внесено у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», а також ст.67 цього Закону 43 подання, за результатами розгляду яких вимоги за 21 поданням задоволено, проведено службове розслідування, 7 посадових осіб притягнено до дисциплінарної відповідальності, скасовано 1 розпорядчий акт голови райдержадміністрації, вжито інших заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню, 22 подання за фактами порушення вимог фінансового контролю перебувають на розгляді.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, місцевою прокуратурою у 3 випадках зібрані матеріали скеровано до управління захисту економіки у Рівненській області для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які складено іншими уповноваженими органами, місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 11 адміністративних справ. За результатами розгляду 7 осіб притягнено до адміністративної відповідальності, решта справ перебувають на розгляді.

Водночас, проведено моніторинг Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на предмет дотримання суб’єктами декларування вимог антикорупційного законодавства України в частині зобов’язань щодо фінансового контролю. У зв’язку із виявленими порушеннями вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», допущеними депутатами органів місцевого самоврядування (100 осіб), місцевою прокуратурою внесено відповідні відомості до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України (умисне неподання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік). Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває.

Також, в ході вивчення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік одного із депутатів Рівненської обласної ради, виявлено факт внесення до вказаної декларації недостовірних відомостей, які на понад 600 тис.грн. відрізняються від достовірних. За вказаним фактом правопорушення місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України. При цьому, враховуючи те, що суб’єкт декларування є депутатом Рівненської обласної ради, згідно 4 п.1 ч.5 ст.216 КПК України, підслідність кримінального провадження визначено за Національним антикорупційним бюро України, у зв’язку із чим матеріали кримінального провадження скеровано за підслідністю для продовження досудового розслідування.


Керівник Здолбунівської місцевої прокуратури
Григорій Нижник


@ 2013-2015
Здолбунівська місцева прокуратура

35700, вул. Княгині Ольги, 36
Телефон:
Факс: